Nowości Ochrona i nawożenie

Nowa linia opryskiwaczy Hardi Alpha Titanium

Data publikacji:

Oferta produktowa firmy Hardi zostaje poszerzona o nowe, samojezdne opryskiwacze do ochrony roślin z linii Alpha Titanium, które dzięki nowoczesnemu projektowi zapewniają wysoką precyzję działania, bezpieczeństwo użytkowania, a do tego bezawaryjną i uproszczoną eksploatację. Linia Alpha Titanium prezentuje świeżą, nowoczesną stylistykę, kontynuując zasady projektowania linii opryskiwaczy zaczepianych Aeon wprowadzonej w 2019 roku.

    Nowa linia opryskiwaczy Hardi Alpha Titanium

    Nowa linia opryskiwaczy Hardi Alpha Titanium

Już na pierwszy rzut oka, prezentowana seria opryskiwaczy Alpha Titanium wyróżnia się nową stylistyką, z maską o zmienionym kształcie, która zapewnia nie tylko lepszy dostęp do kabiny kierowcy, ale także ułatwia czynności związane z serwisowaniem silnika. Alpha Titanium oferuje jednak przede wszystkim bogate wyposażenie i inteligentne funkcje jak np. automatyczna regulacja wysokości belki, hydrauliczna regulacja rozstawu kół i czułe zawieszenie pneumatyczne.

Opryskiwacze napędzane są silnikiem spełniającym normę emisji spalin Tier IV/Stage V, co ważne posiadają wydajniejsze światła robocze, co pozwala na skuteczne prowadzenie oprysku nawet w nocy. Jest tutaj również nowoczesna kabina EvoCab udostępniająca kierowcy wszystkie funkcje, która koncentruje się na komforcie, produktywności i bezpieczeństwie. Koncepcja trzech słupków zapewnia operatorowi pełną widoczność w zakresie ponad 335°, gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa standardu kategorii IV.

Wszystkimi funkcjami steruje się oczywiście centralnie z wnątrza. Moduł SprayCenter sprawia, że kierowca ma pełną kontrolę nad funkcjami opryskiwania i hydraulicznymi bezpośrednio ze swojego fotela. Samojezdne opryskiwacze Hardi doskonale sprawują się w terenie, łącząc w sobie wysoką wydajność powierzchniową i precyzję w przystępnej cenie.

Pełna integracja i sterowanie Isobus

W dobie wysoko rozwiniętych technologii informacyjnych, komunikacja pomiędzy maszyną a człowiekiem ma decydujące znaczenie. Czas i precyzja wykonywanych zabiegów pozwalają przez to realnie obniżać ponoszone koszty. Opryskiwacze Hardi wyposażone są w terminal HC 9700 z certyfikatem AEF, który to skupia wszystkie ważne informacje na jednym ekranie dotykowym o przekątnej 12,1”. Terminal ponadto umożliwia przeglądanie w trybie 2D i 3D, ma zaimplementowaną funkcję podzielonego ekranu.

Opryskiwacze serii Alpjha Titanium posiadają certyfikat AEF Isobus, test Entam i obsługują system Agrirouter, co oznacza łatwiejszą transmisję danych, ponieważ opryskiwacz może komunikować się przez chmurę, na wzór działania poczty elektronicznej. Poprzez Agrirouter operator maszyny za pośrednictwem terminalu może np. otrzymywać karty przydziału od swojego konsultanta. Dalszym wsparciem dla operatora jest z pewnością technologia Xtend, która umożliwia kierowcom bezproblemową kontrolę i monitorowanie czynności z poziomu aplikacji na tablecie lub smartfonie, zwiększając elastyczność i wygodę.

Redukcja ponoszonych kosztów i ochrona środowiska

Nowe opryskiwacze Hardi to również tak ważna redukcja zużycia środków ochrony roślin, która dostosowując się do prośrodowiskowych trendów w rolnictwie, zapewnia zmniejszenie ponoszonych kosztów. Firma Hardi w swoich opryskiwaczach samojezdnych wdraża rozwiązania takie jak technologia Alpha, umożliwiająca precyzyjną aplikację środków ochrony roślin oraz znany już system wspomagania oprysku powietrzem Twin Force, który może zmniejszyć zużycie środków ochrony roślin nawet o 30% dzięki lepszej penetracji i zasięgu oprysku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.