Nowa generacja ładowaczy Stoll Profiline
Firma Stoll przedstawia nową generację swojego topowego ładowacza czołowego ProfiLine, który poprzez swoje innowacyjne funkcje, ulepszoną wydajność i zastosowane technologie ma ambitny cel, aby wyznaczać nowe standardy w swojej klasie. Wieloletnie doświadczenie projektantów Stoll miało na uwadze jednak przede wszystkim jedno: łatwość obsługi.
Ładowacze czołowe ProfiLine Next Generation przeznaczone są dla ciągników o mocy od 50 do ponad 300 KM, a w zależności od modelu rama szybkiego montażu jest dostępna dla różnych systemów sprzęgu - Stoll oferuje więc pełną elastyczność. Ponadto indywidualnie dobierane akcesoria całej serii idealnie odpowiadają wymaganiom jej użytkowników.
Pełna moc i maksymalnie stabilna konstrukcja
Wysoka stabilność konstrukcji oraz sztywność skrętna ładowaczy Profiline wynika z zastosowania odpowiednich materiałów - najwyższej jakości drobnoziarnistej stali oraz technologii wykonania. Drążek wahacza jest wygięty z jednego kawałka stali, drążki sterujące zamontowano wewnątrz. Pod drążkiem wahacza są umieszczone przewody hydrauliczne, które są bardzo dobrze zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem, a jednocześnie łatwo dostępne dla potrzeb serwisowych.
Kinematyka całego korpusu wahacza dostosowana została do nowoczesnych ciągników, optymalizacja ustawienia odciąża oś przednią i zapewnia przy tym najlepszy prześwit dla kąta skrętu i ruchu wahadłowego osi. Aby uniknąć regularnej wymiany węży w obszarze ściągu, Stoll stosuje odporne na zużycie stalowe przewody hydrauliczne. Ramy pomocnicze Stoll zapewniają mniejsze obciążenie ciągnika i wysoką dokładność mocowania, doskonale nadają się więc do wszystkich popularnych ciągników. Dodatkowo środek ciężkości ładowacza czołowego przesuwa się w stronę środka ciężkości ciągnika, co zapewnia większą stabilność układu i bezpieczeństwo pracy.
Kinematyka Z i dodatkowe funkcje
Kinematyka Z, w której mechaniczne połączenie prowadnicy równoległej znajduje się wewnątrz ramion wychylnych, zapewnia operatorowi najlepszy widok na obszar roboczy i wysoką wydajność podczas pracy. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że ładowacz można zamontować bliżej kabiny kierowcy, a w ten sposób zmniejsza się obciążenia ciągnika dzięki optymalnie rozmieszczonym ramom pomocniczym. Nie ma też utraty siły podnoszenia, ponieważ kinematyka Z pozwala zachować większe siły podnoszenia i odspajania.
Funkcja Return-To-Level rozwiązuje problem ustawienia osprzętu w najniższej pozycji. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a po ustawieniu osprzętu będzie on automatycznie powracał do tej samej pozycji, dzięki wybieranej kontroli poziomu. Oszczędza to czas i zwiększa precyzję pracy. W standardzie z funkcją Return-to-Level dostępna jest też funkcja szybkiego opróżniania, przez co załadunek jest szybszy i bardziej wydajny. Wyjątkowa jest funkcja ponownego nagarniania, która sprawia, że łyżka ładowacza jest zawsze pełna. Podczas ładowania więcej materiału mieści się w narzędziu, wydajność ładowania zauważalnie wzrasta. Maksymalny kąt pochylenia wynosi od 40° do 46° na ziemi oraz do 63° przy ponownym nabieraniu podczas podnoszenia.
System wjazdowy oraz szybkie połączenie hydrauliczne
Montaż i demontaż ładowacza odbywa się w zaledwie kilku krokach, ponieważ system najazdowy Stoll należy do podstawowego wyposażenia ładowacza. Zastosowane tutaj podpory parkingowe można obsługiwać bez narzędzi, a przyłącza hydrauliczne można podłączyć pod ciśnieniem jednym ruchem ręki dzięki systemowi Hydro-Fix. Bardzo przydatna okazuje się też funkcja Comfort Drive, która zapewnia operatorowi wygodniejszą pracę nawet przez wiele godzin.
W tym rozwiązaniu tłokowy akumulator zainstalowano w rurze poprzecznej ładowacza - bezpośrednio nad centralnym blokiem hydraulicznym. Jest on wypełniony zarówno olejem, jak i azotem. Wibracje występujące podczas jazdy są amortyzowane przez sprężanie azotu wywołane ciśnieniem oleju. Opcjonalnie dostępne są światła robocze pozwalające na pracę w każdej porze.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów: