[ATR] Aktualności kubota

Nowa fabryka Kubota w USA

Data publikacji:
Nowa fabryka Kubota w USA

Ponieważ moce produkcyjne maszyn Kubota nie są już wystarczające do spełnienia spodziewanego popytu w Ameryce Północnej, japoński producent buduje nowy zakład produkcyjny w Gainsville w amerykańskim stanie Georgia, gdzie Kubota ma jeszcze inne fabryki. 

Nowy zakład zwiększy lokalne zdolności produkcyjne narzędzi roboczych i osprzętu z obecnych 100 tys. do 210 tys. sztuk rocznie.
Popyt na ciągniki w Ameryce Północnej gwałtownie rośnie, za czym postępuje również potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie traktorów i sprzętu budowlanego.

Wsparcie w tym zakresie dilerów stało się dla firmy Kubota sprawą fundamentalnej wagi. Jak twierdzi producent, stanowi to dużą szansę rozwoju dla marki Kubota, ponieważ ponad 90% nowych ciągników sprzedawanych za Atlantykiem jest wyposażonych w ładowacze czołowe lub inny osprzęt towarzyszący.

– Ten bezprecedensowy boom na rynku stanowi dla nas ekscytujący okres, ponieważ ta inwestycja przeprowadzona została bezpośrednio po uroczystym otwarciu naszego nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Gainesville

– podkreślił Shingo Hanada, prezes i dyrektor generalny Kubota Tractor Corporation i Kubota North America.

Projekt, którego realizacja rozpocznie się w tym roku, zostanie w pełni oddany do użytku w 2024 r. W sektorze produkcyjnym znajdzie tam zatrudnienie ponad 500 osób.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.