Nowości Uprawa i siew

Nowa brona mulczowa Smela Ryś

Data publikacji:

Firma Smela specjalizuje się w produkcji maszyn rolniczych o innowacyjnym sposobie uprawy i siewu, które wyróżniają się trwałością konstrukcji i atrakcyjną ceną. Do głównego asortymentu firmy, jakim są agregaty uprawowo-siewne serii Tygrys, dołącza nowość - brona mulczowa Ryś przeznaczona do uprawy ściernisk i użytków zielonych.

Brona mulczowa umożliwia równomierne rozgrabianie i wytrząsanie nasion samosiewów i chwastów, które opadając na spulchnioną glebę, szybciej kiełkują pod warstwą mulczu. W ten łatwy sposób można zniszczyć płytko zakorzenione chwasty i tym samym ograniczyć stosowanie herbicydów. Ponadto brona wyrównuje pole i równomiernie rozgrabia resztki pożniwne, co ułatwia pracę agregatom do uprawy uproszczonej i siewu bezpośredniego.

Podczas pielęgnacji użytków zielonych zapewnia wygrabianie i roztrząsanie pozostałości roślinnych, umożliwia nacięcie darni dla jej lepszego napowietrzenia, częściowo niszczy też chwasty i wyrównuje kretowiska. Dzięki małej głębokości roboczej - od 2 do 3 cm - straty wilgoci z gleby są niewielkie. Można to szczególnie odczuć w latach suchych, gdzie głębsze ruszenie gleby powoduje jej szybkie wysychanie.

Wytrzymała konstrukcja dla wydajnej pracy

Konstrukcja brony jest bardzo wytrzymała, tak że możliwa jest tutaj praca przy prędkości do nawet 20 km/h. Maszyna wyposażona jest w 5 rzędów palców o grubości 16 mm i przy szerokości roboczej 7,7 m oferuje według producenta wydajność nieosiągalną dla innych agregatów ścierniskowych. Kąt natarcia palców wpływający na agresywność pracy regulowany jest bez używania specjalnych narzędzi poprzez siłowniki hydrauliczne oraz klipsy zintegrowane z tymi siłownikami.

Stopień „agresywności” penetracji gleby można ustawić dzięki zamontowanej na agregacie dedykowanej skali. Zapotrzebowanie na moc nie jest też wysokie. Do agregacji brona wymaga bowiem ciągnika o mocy 150 KM. Przy ekonomicznej i umiejętnej jeździe szacowane zużycie paliwa wynosi ok. 2 l/ha. Na czas transportu drogowego bronę można łatwo złożyć hydraulicznie do szerokości 2,9 m, maszyna posiada również 4 podpory umożliwiające wygodne odczepianie i bezpieczne przechowywanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.