[ATR] Nowości

Novagrar folia z dziewięciu warstw

Data publikacji:

Jednym z najważniejszych elementów odpowiadających za jakość paszy magazynowanej w balotach jest wybór odpowiedniej folii do owijania. Utrzymanie właściwych parametrów wyprodukowanej paszy ułatwia zastosowanie 9-warstwowej folii barierowej, oferowanej np. przez niemiecką firmę Novagrar.

Korzyści z tytułu zastosowania folii stanowiącej połączenie folii podkładowej i kiszonkarskiej jest wiele. W takim przypadku możemy bowiem mówić o oszczędności pracy i czasu, a także o optymalizacji procesu fermentacji. Folia Blue9 Oxy-Barrrier firmy Novagrar, o długości do 400 m i standardowej szerokości 32 m (opcja - 64 m) jest znacznie bardziej obciążalna i rozciągliwa niż klasyczne folie (np. 3- czy 7-warstwowe). Charakteryzuje się mniejszym dogrzewaniem, zmniejszonym powstawaniem pleśni, stabilnością UV zachowywaną nawet przez 18 miesięcy, a także większą odpornością na temperaturę i kwasy fermentacyjne. Ważne przy tym, że Blue9 Oxy-Barrrier charakteryzuje się nawet 100-krotnie większą gazoszczelnością w porównaniu z tradycyjnymi foliami kiszonkarskimi.
Patrząc na aspekt ekonomiczny przygotowywania kiszonki, według producenta wyższy koszt pokrycia kiszonki 9-warstwową folią barierową firmy Novagrar (wyższa gęstość energii w górnym metrze sześciennym w kiszonce), spłaca się z nawiązką znacznie niższymi stratami substancji suchej przed i po otwarciu silosu. Tylko z tego tytułu oszczędności - w przypadku silosu o wymiarach 20x100 m - mają według obliczeń firmy Novagrar wynieść 7280 euro w porównaniu z tradycyjną folią kiszonkarską.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 07/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.