Podczas gdy mniejszy model (Novag T-ForcePlus 150) jest używany w uprawie winorośli, zwłaszcza przez firmy usługowe w rolnictwie, pracujących z kombajnami do zbioru winorośli, a także w uprawach eksperymentalnych, to większy model Novag T-ForcePlus 350 znajduje zastosowanie w gospodarstwach rolniczych o powierzchni użytków rolnych od 100 do 400 ha, Novag zaprojektował nowe, kompaktowe urządzenie T-ForcePlus 250.
Największa wersja nowego urządzenia Novag T-ForcePlus o szerokości roboczej 3 m, wyposażona w maksymalnie 12 redlic, o masie 3,6 t może być wykorzystywana do siewów ozimin, nawet w mokrych warunkach. Latem, kiedy ziemia jest twarda, oś może być obciążona do 1,95 t. W tym celu urządzenie wyposażono w sumie w 39 płyt, na każdej z nich można umieścić obciążenie do 50 kg. Płyty są mocowane do osi i nad oponami, można je układać piętrowo. Novag T-ForcePlus 250 ma mniejszy zbiornik (800 l materiału siewnego + 300 l nawozu) i mniejsze opony. Jest krótszy o 1,2 m, odpowiednio zwrotny, wystarcza mu „koń pociągowy” o mocy od 70 do 120 KM. Zredukowana wysokość całkowita (2,35 m) przy obniżonym punkcie ciężkości okazuje się być zaletą, szczególnie podczas pracy w terenie pagórkowatym.
Wszystkie modele Novag są standardowo wyposażone w automatyczną regulację nacisku redlic IntelliForcePlus, którą można sterować za pomocą 7-calowego monitora i dżojstika. Reguluje ona hydraulicznie nacisk na każdą redlicę, tak aby wynosił on odpowiednio od 100 do 500 kg. Wszystkie urządzenia Novag przeznaczone do siewu bezpośredniego są wyposażone w dwuczęściowy zbiornik główny, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne dozowanie nasion i nawozu. W nowym Novag T-ForcePlus 250 opcjonalnie dostępne są dwa dodatkowe zbiorniki (50 l), przeznaczone m.in. na środki ślimakobójcze, drobne nasiona lub specjalne mikroelementy.