[ATR] Technika

Norcar - Na czterech gąsienicach

Data publikacji:

W licznej grupie wielozadaniowych miniładowarek przegubowych obecnych na rynku polskim łatwo dostrzec również maszyny marki Norcar. Firma z siedzibą w Nykarleby w Finlandii wprowadziła właśnie do oferty model a75 4T wyposażony w gąsienicowy układ jezdny (4 gąsienice o szerokości 356 mm), który stanowi interesującą propozycję dla klientów potrzebujących maszyny do ciężkiej pracy.

Choć nowa ładowarka firmy Norcar została zaprezentowana w Polsce po raz pierwszy na kieleckich targach Agrotech, z powodzeniem może być wykorzystywana również w innych branżach, także w sektorze komunalnym, ogrodnictwie czy budownictwie. Premierową ładowarką był model a7545 4T o masie eksploatacyjnej około 1,8 t i o mocy 33 kW/45 KM - prezentowana w Kielcach miniładowarka a75 4T ma sprawdzony, 4-cylindrowy silnik Kubota. Dwie pompy hydrauliczne zapewniają wydatek 66 l/min, gwarantując szybkie ruchy (4,2/2,6 s - góra/dół) i przyzwoite parametry robocze. Tzw. bezpieczne obciążenie robocze, określające udźwig w całym zakresie ruchu ramienia, pozwalający pracować bez ryzyka, wynosi 675 kg (w pozycji na wprost, 450 kg - przy skręcie). Siła odspajania wynosi 1500 kG, udźwig hydrauliki - 2100 kG, a obciążenie wywracające - 1500 (900) kg. Wysokość podnoszenia z wysuniętym teleskopem sięga 3,31 m (punkt obrotu łyżki), a wyładunku łyżki – 2,63 m. Miniładowarka Norcar jest przy tym bardzo zwrotna - wewnętrzny promień skrętu wynosi 1 m, a zewnętrzny 2,74 m. Wyróżnia się także komfortową kabiną z amortyzowanym pneumatycznie fotelem oraz ergonomicznym stanowiskiem pracy, z regulowaną kierownicą i wielofunkcyjnym dżojstikiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.