[ATR] Technika

Niezwykły Robalon

Data publikacji:

Jednym z największych wyzwań dla producentów maszyn jest zużywanie się elementów roboczych. Rozwiązaniem może być opracowane pierwotnie dla przemysłu papierniczego bardzo trwałe i odporne na ścieranie spiekane tworzywo sztuczne Robalon, które robi karierę również w branży rolniczej. Dodatkową korzyść zapewniają wbudowane w ten materiał czujniki elektroniczne monitorujące zużycie części maszyn.

Elementom roboczym maszyn i urządzeń rolniczych dają się we znaki zwłaszcza obciążenia mechaniczne, powodujące np. ścieranie pracujących części w trakcie uprawy gleby czy podczas przenoszenia materiałów sypkich przenośnikami ślimakowymi. Zużycie przyspiesza także kontakt z kwasami i ługami, np. w technice przygotowywania i zadawania pasz czy przy produkcji biogazu.
Producenci reagują na to wzmocnieniami materiału albo stosowaniem części ze stali szlachetnej, co jednak zwiększa masę maszyn. Otwiera to szansę przed nowymi materiałami. Jednym z nich jest innowacyjny Robalon, opracowany przez austriacką firmę Röchling Leripa Papertech, specjalizującą się w zakresie tworzyw sztucznych, stosowany pierwotnie do produkcji ekstremalnie obciążonych części maszyn w przemyśle papierniczym....

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.