Gospodarka i rolnictwo

Niemcy: Uelzena rośnie dzięki wysokim cenom masła

Data publikacji:

Rok 2017 był pomyślny dla niemieckiej firmy mleczarskiej Grupa Uelzena. W omawianym okresie odnotowała ona rekordowy obrót w wysokości 703 mln euro, co oznacza, że jest to wynik o 33% wyższy niż w 206 roku. Grupa uzyskała zysk netto w wysokości 9,3 mln euro.

Co istotne, wskaźnik kapitałowy (equity ratio) wyniósł 39,1%. Oznacza to, że wielkość kapitału własnego w majątku firmy (kapitały własne do aktywów ogółem) wynosi 39,1%, a resztę stanowi kapitał obcy (kredyty i zobowiązania).
Grupa Uelzena jest spółdzielnią zrzeszającą 760 dostawców. Średnio każdy z nich posiada 146 krów i 241 ha ziemi pastwisk. 93% mleka pochodzi z obszaru w promieniu 150 km od zakładów w landach Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn (łącznie 5 zakładów + centrala).
Firma wytwarza dodatki do żywności, mleko w proszku, tłuszcz mleczny, napoje fermentowane, mleko skondensowane, śmietanę dla przemysłu oraz dla klientów B2B, a także napoje typu instant i produkty do zarządzania wagą według przepisu klienta.
Zyski nie zostaną skonsumowane, ale częściowo zainwestowane. Mleczarnia zbuduje magazyn wysokiego składowania, nową serownię oraz wieżę suszarniczą w Uelzen.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.