Gospodarka i rolnictwo

Niemcy pójdą śladem Polski?

Data publikacji:

Teraz, gdy napoje energetyzujące zawierające kofeinę, takie jak "Red Bull", nie mogą być już sprzedawane nieletnim w Polsce, organizacja konsumencka foodwatch wzywa również do ograniczenia wieku dla sprzedaży napojów pobudzających w Niemczech.

    Niemcy pójdą śladem Polski?

– Polska poważnie potraktowała pilne ostrzeżenia społeczności naukowej i postąpiła słusznie. Jednak w Niemczech niebezpieczne używki mogą być nadal sprzedawane dzieciom i młodzieży bez ograniczeń – skrytykowała Luise Molling z organizacji Foodwatch.

Wezwała ona federalnego ministra rolnictwa Cema Özdemira do ostatecznego wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów nieletnim w Niemczech. Według Foodwatch, napoje energetyzujące wiążą się z arytmią serca, drgawkami i niepokojem. Po Łotwie i Litwie, Polska jest trzecim państwem członkowskim UE, które wprowadziło ograniczenie wiekowe dla kontrowersyjnych napojów. Według foodwatch, Towarzystwo Europejskich Kardiologów Dziecięcych, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Federacja Niemieckich Organizacji Konsumenckich (vzbv) od lat opowiadają się za wprowadzeniem takiego limitu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.