Technika

Niemcy – AGCO pnie się do góry

Data publikacji:

Niemiecki rynek ciągników mógł w 2017 r. wreszcie znów odetchnąć, wykazując wzrost o 19,3%. Jednak należy pamiętać, że w samym tylko grudniu zanotowano aż 15% całości rejestracji rocznych.

    john deere ciągnikizestawienie

Stosunkowo łatwo ustalić głównych zwycięzców na rynku niemieckim. Są to marki należące do koncernu AGCO (+28%): Valtra (+41,1%), Massey Ferguson (+29,8%) i Fendt (+25,5%) odnotowały ponadprzeciętne wzrosty, podczas gdy liderujący rynkowi John Deere (+18,4%) dotrzymał kroku ogólnemu wzrostowi. Grupa SDF (+8,5%) i marka Claas (+6,5%) odnotowały wzrosty poniżej przeciętnej, zaś marki koncernu CNH (-1,7%) zanotowały spadek liczby zarejestrowanych ciągników w porównaniu z poprzednim rokiem. Z kolei nie kryjąca dużych ambicji Kubota (+34,9%), po raz kolejny zaliczyła solidny wzrost. Oprócz tego w 2017 r. jeszcze kilku specjalistów działających na peryferiach klasycznego rolnictwa otrzymało wiatr w plecy - przykładowo Lindner (+31,3%), Holder (+26,3%) oraz Iseki (+15,9%).

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.