[ATR] Aktualności

Niemal co druga maszyna rolnicza trafia do Polski z Niemiec

Data publikacji:

Niemcy, Francja i Holandia to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy. W 2020 sprowadzenie sprzętu z zagranicy kosztowało średnio 1 365 zł. Równie popularny transport krajowy kosztował średnio 864 zł. Więcej informacji o transporcie sprzętu rolniczego przez Polaków prezentuje raport Clicktrans.pl – polskiego serwisu aukcji transportowych.

Transport maszyn rolniczych to jedna z bardziej wymagających specjalizacji w branży transportowej. Raport Clicktrans pokazuje, że w 2020 użytkownicy serwisu zlecali przede wszystkim transport ciągników. Przewożono także m.in. kombajny, siewniki, przyczepy czy pługi.

Popularnie kierunki transportu maszyn rolniczych

W 2020 niemal co druga maszyna rolnicza była sprowadzona do Polski z Niemiec (47,5%). Na drugim miejscu uplasowała się Francja, jednak jej udział wyniósł jedynie 15,5%. Ostatnie miejsce na podium zajęła Holandia (5,8%).

W przypadku transportu krajowego Polacy najczęściej zlecali transport z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Maszyny były najczęściej transportowane do województw: mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.

Ile kosztuje transport maszyny rolniczej?

Transport maszyny rolniczej na terenie Polski kosztował średnio 864 zł w 2020. Transport z zagranicy do Polski wyniósł średnio 1 365 zł. Za to przewóz z Polski za granicę kosztował 1 516 zł. Średnia cena na najpopularniejszej międzynarodowej trasie z Niemiec do Polski wyniosła 1 222 zł. „Raport Maszyny Rolnicze 2020” to pierwsza edycja raportu na temat transportu sprzętów rolniczych. Raport został opracowany na podstawie 16 756 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu maszyn rolniczych w latach 2011-2020. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.