[ATR] Aktualności new holland

New Holland - Żniwa po polsku

Data publikacji:

Pod tym hasłem odbyły się pokazy maszyn żniwnych New Holland, które przeprowadzono 9 lipca w Lubomii koło Raciborza na Górnym Śląsku. Organizatorem pokazu była marka New Holland wraz z jej lokalnym dilerem - firmą Agros Wrońscy. 

Spotkanie poświęcone było m.in. prezentacji produkowanego od lutego br. w fabryce w Płocku modelu CX 6.80 oraz kombajnu CX 8.90, choć w warunkach polowych dzielnie towarzyszyły im ciągniki T7.270 AC, T7.230, T7.175 i T6.155 DCT przy współudziale prasy stałokomorowej Roll Baler 125 Single jak i zmiennokomorowej Roll Belt 150 CropCutter, a także kultywatora podorywkowego STC 300 i pługa obracalnego PM 41080H. 
Dla rolników obsługujących areały od 150 do 300 ha firma New Holland przygotowała kombajn CX 6.80 (seria CX 6 obejmuje modele o mocy od 258 do 340 KM), który dzięki dzielonemu klepisku, układom Opti-Thresh i Multi-Thresh, systemowi unikatowych wytrząsaczy słomy Opti-Speed i układowi Opti-Fan może pracować w każdych warunkach. Układ Opti-Thresh pozwala dostosować parametry robocze do stopnia dojrzałości zbóż i wielkości przerobu poprzez zmianę położenia tylnej części klepiska. Z kolei układ Multi-Thresh zapewnia bardzo dobry zbiór różnych odmian zbóż i pozwala prowadzić żniwa przy różnym stopniu wilgotności uprawy roślinnej. Maszyna umożliwia ponadto bardzo sprawną zmianę zbieranej uprawy. O kombajnie CX 6.80 można powiedzieć również to, iż zapewnia wysoką czystość ziarna, co jest zasługą systemu omłotu z czterema bębnami i kaskadowego systemu czyszczącego Triple-Clean. Jeśli chodzi o elementy wyposażenia, warto zwrócić uwagę również m.in. na samopoziomujący kosz sitowy Smart Sieve i układ Autofloat, które gwarantują wydajną pracę w terenie pagórkowatym oraz na nierównych polach (rozwiązania te dostępne są rzecz jasna również w kombajnach z serii CX 8).

Oczywiście konstruktorzy New Hollanda postawili na wysoki komfort pracy podczas żniw prowadzonych zarówno w dzień, jak i w nocy (wygodna kabina Harvest Suite Deluxe). Bez wątpienia ułatwia go system ACS (Automatic Crop Settings) do automatycznego ustawiania zbiorów, dzięki któremu operator może skupić się wyłącznie na utrzymywaniu toru jazdy i nadzorowaniu parametrów na dużym, przejrzystym monitorze. Kontrolowane w ten sposób parametry to np. prędkość obrotowa wentylatora, szczeliny sit górnego i dolnego, prędkość obrotowa bębna czy szczelina klepiska.

Wydajność i produktywność

O maszynach towarzyszących sygnowanych znakiem New Holland więcej przeczytacie Państwo w jednym z najbliższych wydań atr express. Teraz pokrótce zaś należy wspomnieć o prezentowanej przekładni Dynamic Command (ciągnik T7.175), wyposażonej w, będącą nowością w ofercie, opcję GSM II (Graund Speed Management II). Rozwiązanie to pozwala ciągnikowi na pracę w trzech trybach: polowy, drogowy i WOM. W trybie drogowym i polowym priorytetem jest utrzymanie określonej przez operatora prędkości jazdy niezależnie od warunków - podstawowym celem jest zoptymalizowanie wydajności i utrzymanie „w ryzach” zużycia paliwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.