[ATR] Nowości new holland

New Holland - Większy wybór T4 i T6

Data publikacji:

W zakresie mocy do 80 KM firma new Holland rozszerzyła ofertę ciągników dla gospodarstw hodowlanych oraz mniejszych gospodarstw wielokierunkowych. Nowe modele T4S wyróżniają się wszechstronnością i ekonomiczną eksploatacją, przy korzystnej relacji ceny do możliwości roboczych.

Kolejnych zmian doczekały się także ciągniki T6, które obecnie dostępne są również w wersji Dynamic Command, z unikatową w tym segmencie 8-stopniową przekładnią powershift. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom flagowy T6.175 Dynamic Command zdobył nawet tytuł „Maszyny Roku 2018” w kategorii ciągników średniej mocy.
Seria T4S obejmuje 3 modele - T4.55S, T4.66S, T4.75S, wyposażone w turbodoładowane (z chłodnicą międzystopniową) 3-cylindrowe silniki S8000 o pojemności 2,9 l (Stage IIIB) dostarczające moc znamionową 55, 65 i 75 KM oraz maksymalny moment obrotowy 258, 291 i 341 Nm (przy 1400 obr./min), wykazujące znaczną elastyczność (wzrost momentu obrotowego do nawet 32%) oraz niskie zużycie paliwa.

Wszechstronne i zwrotne

W układzie przeniesienia napędu standardem w serii T4S jest zsynchronizowana, dwuzakresowa, 4-biegowa przekładnia oferująca łącznie 8/8 biegów (do przodu/do tyłu), a w opcji skrzynia 3-zakresowa o liczbie biegów 12/12, z hydrauliczną przekładnią nawrotną obsługiwaną wygodnie dźwignią pod kierownicą. Dostępny również opcjonalnie reduktor umożliwia jazdę z prędkością już od 108 m/h. Wszystkie modele mają włączany elektrohydraulicznie WOM 540/540E, z tzw. miękkim startem chroniącym ciągnik i narzędzia, a w opcji jest WOM zależny od prędkości jazdy.
Udźwig tylnego podnośnika wynosi 3 t, a do obsługi maszyn i narzędzi służą maksymalnie 3 zawory hydrauliki zewnętrznej (6 szybkozłączy) o standardowym przepływie 48 l/min, wystarczającym do pracy z nawet wymagającymi maszynami czy ładowaczem czołowym.
Opracowana specjalnie dla serii T4S nowa, 4-słupkowa, przestronna, klimatyzowana kabina z płaską podłogą zapewnia dobry komfort i znakomitą widoczność w każdym kierunku (okno dachowe). Wykorzystanie ciągników w obejściu ułatwiają ich kompaktowe wymiary (wysokość 2,52 m; szerokość od 1,44 m)
i rozstaw osi 2,13 m, zapewniające dobrą zwrotność.

Dynamiczne i wydajne

Serię T6 uzupełniły nowe modele Dynamic Command wyposażone w łatwą w obsłudze i zapewniającą większą wydajność 3-zakresową, 8-stopniową przekładnię typu semi powershift, o łącznej liczbie biegów 24/24. W wersji Dynamic Command dostępne są modele T6.145, T6.155, T6.165 i T6.175 o mocy znamionowej 115, 125, 135 i 145 KM oraz maksymalnej, w trybie elektronicznego zarządzania mocą (EPM), aż o 30 KM wyższej, które dołączyły do wersji T6 Electro Command (4-stopniowy powershift; 16/16 biegów) oraz T6 Auto Command (przekładnia bezstopniowa).
Oprócz automatycznej zmiany biegów przekładnia Dynamic Command oferuje inteligentne przełączanie zakresów (dobór optymalnego biegu przy zmianie zakresu), zatrzymanie ciągnika bez użycia sprzęgła, automatyczne zarządzanie obrotami i biegami w celu utrzymania stałej prędkości, możliwość regulacji szybkości reakcji rewersu (3 poziomy), funkcję nagłego przyspieszania (automatyczna redukcja biegu po szybkim wciśnięciu „gazu”) czy zarządzania mocą w transporcie (zmiana charakterystyki mocy silnika od prędkości 22 km/h). Nad pracą przekładni czuwa system Dynamic IntelliShift,
na bieżąco analizujący obroty wału silnika, wejściowe i wyjściowe obroty na przekładni oraz obciążenie i prędkość jazdy, zapewniający płynną zmianę biegów w każdych warunkach.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.