Nowości

New Holland - Teleskopowe w wersji TH

Data publikacji:

Firma New Holland wprowadza na rynek nową, obejmującą więcej modeli serię ładowarek teleskopowych TH. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wyposażenie ładowarek w nową przekładnię z elektronicznym układem modulacji, która zapewnia płynną zmianę biegów oraz kierunku jazdy.

Firma New Holland wzbogaciła swoją ofertę ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 m. Wprowadzono jednolitą dla marki żółtą kolorystykę, zmodyfikowano design wewnątrz kabiny oraz dodano nowe nazewnictwo modeli mające ułatwić identyfikację poszczególnych serii. Nazwa ładowarek składa się obecnie z liter TH (ang. „Telescopic Handler” - ładowarka teleskopowa), numeru opisującego strategiczne parametry maszyny oraz dodatkowe oznaczenie informujące o wyposażeniu. W serii ładowarek oznaczonych TH New Holland oferuje obecnie 6 modeli w 14 różnych wersjach. Wariant S to model podstawowy o wysięgu 6 lub 7 m, rozwiązanie ekonomiczne do wykonywania typowych prac, dedykowany do niewielkich gospodarstw, posiada silnik o mocy 98 kW. Z kolei Classic - przeznaczony dla średnich gospodarstw i mniejszych hodowców bydła - posiada wysięgnik 6, 7 lub 9 m. Ponadto wyposażenie serii Classic obejmuje także blokadę mechanizmu różnicowego na osi tylnej, zwiększającą trakcję w trudnych warunkach, pompę hydrauliczną o zmiennej objętości skokowej i dwukierunkowy wentylator chłodzący. Ładowarki New Holland TH w wersji Plus to seria opracowana specjalnie z myślą o hodowcach bydła i gospodarstwach mieszanych. Wersja ładowarki Plus wyposażona jest w szereg funkcji zwiększających komfort pracy np.: amortyzowany fotel, wysuwaną kolumnę kierownicy, system HVAC (ogrzewanie i klimatyzowanie kabiny), hydrauliczne szybkozłącza pozwalające na szybkie i wygodne podłączanie narzędzi oraz reflektory z tyłu kabiny zwiększające bezpieczeństwo pracy nocą. Na koniec Elite - wersja przeznaczona dla wielkoobszarowych gospodarstw hodowlanych, firm świadczących usługi oraz producentów biomasy. Wyposażona jest w mocniejszy silnik o mocy 107 kW oraz zaawansowane funkcje np.: zawór spustowy ciśnienia w układzie hydraulicznym, podgrzewany amortyzowany fotel z wbudowanymi elementami obsługowymi oraz reflektory z tyłu kabiny i na wysięgniku, pozwalające pracować wydajnie również po zmierzchu.
Nowością firmy New Holland jest także nowa przekładnia z elektronicznym układem modulacji. W modelach S i Classic przekładnia 4x3 ułatwia jazdę na 3. biegu po pochyłym terenie oraz na 2. biegu podczas prac przy kiszonce. W bardziej zaawansowanych modelach Plus oraz Elite zastosowano przekładnię 6x3, która zwiększa wydajność ładowarki, posiada dwa tryby zmiany kierunku jazdy. Topowe modele Elite posiadają dodatkowo tryb automatyki zmiany biegów i kierunku jazdy.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.