[ATR] Nowości new holland

New Holland T8 Genesis z PLM Intelligence

Data publikacji:

Firma New Holland wprowadza na rynek nową serię ciągników T8 Genesis wyposażoną w inteligentne systemy rolnictwa precyzyjnego PLM. Prezentowane maszyny dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów i zawierają wiele nowoczesnych technologii. Dzięki opracowanej przez New Holland platformie do zaawansowanej komunikacji między operatorem, maszyną i dilerem, możliwa staje się pełna optymalizacja w zarządzaniu i wykorzystaniu maszyny.

Jednostki napędowe stosowane w nowych ciągnikach T8 to opracowane przez FPT Industrial oszczędne silniki Cursor 9 o pojemności skokowej 8,7 l i deklarowanej mocy znamionowej od 280 do 400 KM. Przy zastosowaniu systemu EPM (Engine Power Management) można uzyskać dodatkowy, chwilowy wzrosty mocy co przydatne jest podczas pracy z wałem WOM oraz w transporcie. Silniki Cursor wyposażone są w układ oczyszczania spalin ECOBlue HI-eSCR2 i spełniają wymagania normy emisji Stage V. Okresy międzyprzeglądowe silnika zostały zaplanowane na 600 MTH dla uzyskania najwyższej wydajności pracy i skrócenia okresów postoju. Najważniejsze nowości odnajdziemy w naszpikowanej technologią kabinie operatora. Zupełnie nowa, 4 słupkowa kabina gwarantuje pełną widoczność na obszar roboczy, dodatkowo operatora wspomagają rozmieszczone wokół ciągnika kamery. Ciągniki T8 wyposażone są także w konfigurowalny system oświetlenia LED w pełnym zakresie 360°, wygodny fotel operatora i klimatyzację. We wnętrzu kabiny umieszczono na przedniej konsoli nowy wyświetlacz ze wskaźnikami InfoView.

Ergonomicznie zaprojektowany podłokietnik SideWinder Ultra zapewnia intuicyjne sterowanie multimediami, klimatyzacją, a klawiszowe skróty umożliwiają bezpośrednie przechodzenie do wybranej czynności. Indywidualne ustawienia można przypisać do konkretnego narzędzia i wybierać je w szybki sposób przy przejściu do wykonywania innego zadania. Największą innowację w ciągnikach New Holland stanowi jednak platforma PLM do wspierania rolnictwa precyzyjnego. Platforma PLM Intelligence zawiera moduł MyPLM Connect oraz interfejsy aplikacyjne API, umożliwiające pełną komunikację z używanymi pakietami oprogramowania rolniczego. Wykorzystując oparty na tablecie interfejs, operator ciągnika może przesyłać i analizować dane, a także korzystać ze wsparcia ze strony  lokalnego dealera New Holland. Bardzo ciekawie prezentuje się funkcja IntelliView Connect, która umożliwia osobie odpowiedzialnej za zarządzanie gospodarstwem lub dilerowi uzyskanie zdalnego podglądu monitora IntelliView 12 i monitorowanie pracy ciągników T8 w czasie rzeczywistym. Pozwala to na uzyskanie pełnej optymalizacji wydajności pracy całej floty maszyn, planowanie prac konserwacyjnych i serwisu. Aktualizację systemu operacyjnego PLM Intelligence wykonuje się bezprzewodowo, tak jak w przypadku smartfonu. Firma New Holland udostępnia także nową wersję portalu i aplikacji MyNew Holland zapewniającą nieograniczony dostęp do pomocy serwisowej, niezbędnych informacji oraz usług.

Pod koniec 2020 r. New Holland poszerzy swoją ofertę ciągników T8 Genesis o nowy model o mocy 400 KM.  Model flagowy T8.435 Ultra Command będzie dostępny z przekładnią typu Powershift wyposażoną w 21 biegów do jazdy do przodu i 5 biegów wstecznych. Topowy model od New Holland będzie dostępny w wersji kołowej lub z układem jezdnym SmartTrax.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.