[ATR] Nowości new holland

New Holland - Rolnictwo 4.0 coraz bliżej

Data publikacji:

Firma New Holland weszła w nowy rok z całym pakietem nowości w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Wśród nich zwracają m.in. uwagę rozszerzone funkcje Isobus monitorów, zwiększające możliwości współpracy z maszynami, nowa aplikacja PLM Solutions, ułatwiająca wybór optymalnego rozwiązania spośród produktów rolnictwa precyzyjnego, czy dedykowany do maszyn żniwnych system analizy w czasie rzeczywistym zawartości składników pokarmowych w plonie.

Nowe rozwiązania zbliżają produkty rolnictwa precyzyjnego PLM (Precision Land Management) firmy New Holland do połączonego w sieć, inteligentnego systemu Rolnictwa 4.0 i stanowią kolejny krok na drodze do autonomicznej pracy maszyn, której udaną próbą jest zastosowana w ciągniku T8 technologia NH Drive.

Nowe funkcje i aplikacje

New Holland poszerza zakres wykorzystania magistrali Isobus i monitora IntelliView IV, wprowadzając nowe funkcje zarządzania kompatybilnymi maszynami także innych marek, w tym sprzętu do sadzenia, siewu czy nawożenia. Jednym z kluczowych ulepszeń jest zwiększony poziom szczegółowości i zakresu sterowania maszyną z jednego monitora i źródła danych agronomicznych.
W monitorach IntelliView IV ciągników T6 i T7 dostępny jest obecnie pomocniczy sterownik Isobus AUX-N, umożliwiający zaprogramowanie elementów sterowania w kabinie do obsługi narzędzia bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania oraz dżojstików, dźwigni czy pedałów. Wśród nowych funkcji monitora IntelliView IV jest także możliwość konwersji danych w formacie Shape do formatu ISO-XML, co eliminuje potrzebę korzystania z oprogramowania biurowego i zmniejsza ryzyko błędu przy transferze danych.
New Holland opracował również nową, przyjazną w użytkowaniu aplikację PLM Solutions, ułatwiającą wybór najlepszego rozwiązania z bogatej palety produktów PLM. Aplikacja jest oferowana do systemów iOS i Android w wersji na smartfon lub tablet i w miarę rozwoju produktów PLM i poszerzania ich oferty będzie aktualizowana. Na targach Agritechnica premierę miała aplikacja po angielsku i niemiecku, ale w roku 2018 będą wprowadzane kolejne wersje językowe.

Ziarno zbadane

W ślad za sieczkarniami samobieżnymi FR Forage Cruiser New Holland wprowadzi w tym roku w największych kombajnach z serii CR Revelation i wielkogabarytowych prasach kostkujących BigBaler nowoczesny czujnik EVO NIR, umożliwiający analizę zawartości składników pokarmowych plonu w czasie rzeczywistym i pozwalający osiągnąć niespotykaną dotąd precyzję przy tworzeniu map plonowania uwzględniających wartość odżywczą roślin.
Opracowany we współpracy z firmą Dinamica Generale czujnik EVO NIR wykorzystuje technologię spektroskopii w tzw. bliskiej podczerwieni (NIR) i umożliwia bardzo precyzyjny pomiar wilgotności oraz analizę takich parametrów, jak sucha masa, białko surowe, tłuszcz surowy, skrobia, neutralne włókno detergentowe (NDF) i kwaśne włókno detergentowe (ADF). Zamontowany na maszynie skaner NIR dostarcza dokładne informacje o składzie plonu, a system GPS umożliwia rejestrację położenia maszyny na polu. Dane poprzez sieć Wi-Fi lub pamięć flash są przesyłane do oprogramowania Field Trace.
System EVO NIR jest oferowany z kompleksowym wsparciem działającej od 25 lat firmy Dinamica Generale (DG), zapewnianym przez partnerów serwisowych w ponad 60 krajach, która jest obecnie jednym z największych na świecie dostawców analizatorów NIR i systemów ważenia dla rolnictwa.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.