[ATR] Aktualności new holland

New Holland - Premiera w Polsce

Data publikacji:

Pierwsza oficjalna prezentacja kombajnu CX 6.80 odbyła się 2 sierpnia w miejscowości Mikołajewice koło Legnicy na Dolnym Śląsku. Organizatorem pokazu była marka New Holland wraz z jej lokalnym dilerem - legnicką firmą Agrohandel. Spotkanie poświęcone było prezentacji kombajnów z nowej serii CX5 i CX6. Na polu przedstawiciele mediów mogli przetestować w pracy przedstawiciela nowej serii kombajnów – model CX 6.80.

Poza tym można było w warunkach polowych sprawdzić ciągniki T6.165, T7.315, T7 oraz T7.165S oraz prasę Roll-Belt 150 Crop-Cutter i system rolnictwa precyzyjnego PLM. Nowe kombajny będą dostępne w ofercie już od 1 września br.

Kilka szczegółów

Unikatowe cechy kombajnów serii CX5 i CX6 z pięcioma lub sześcioma wytrząsaczami słomy zapewniają bardzo dobre osiągi przy zbiorze niezależnie od warunków polowych oraz rodzaju plonu.
Dzięki dzielonemu klepisku, układom Opti-Thresh i Multi-Thresh, systemowi unikatowych wytrząsaczy słomy Opti-Speed i wyróżnionemu nagrodami układowi Opti-Fan, kombajny mogą pracować w każdych warunkach. Układ Opti-Thresh pozwala dostosować parametry robocze do stopnia dojrzałości zbóż i wielkości przerobu poprzez zmianę położenia tylnej części klepiska. Układ Multi-Thresh zapewnia bardzo dobry zbiór różnych odmian zbóż i pozwala prowadzić żniwa przy różnym stopniu wilgotności uprawy roślinnej. Maszyna umożliwia ponadto bardzo sprawną zmianę zbieranej uprawy.
Nowe kombajny gwarantują wysoką czystość ziarna przy zbiorze niezależnie od rodzaju uprawy. Jest to możliwe dzięki systemowi omłotu z czterema bębnami i kaskadowemu systemowi czyszczącemu Triple-Clean, który zwiększa skuteczność czyszczenia na koszu sitowym  nawet o 15%. Jeśli chodzi o elementy wyposażenia, warto zwrócić uwagę również m.in. na samopoziomujący kosz sitowy Smart Sieve i układ Autofloat, które gwarantują wydajną pracę w terenie pagórkowatym oraz na nierównych polach.
Plusem nowej maszyny żniwnej spod znaku New Holland jest również nowa kabina Harvest Suite Deluxe, która zapewnia najwyższy komfort pracy podczas żniw prowadzonych zarówno w dzień, jak i w nocy - legitymuje się kubaturą 3,7 m³ (największa kabina w swojej klasie) i obfitą powierzchnią przeszkleń sięgającą 6,2 m² - co oznacza wzrost o 7% w porównaniu do poprzednich modeli kombajnów New Holland. Miejsce pracy operatora wyposażono w nowy, luksusowy fotel z pneumatyczną amortyzacją i boczną konsolą sterowania. Poziom hałasu we wnętrzu kabiny wynosi zaledwie 73 dB(A).
W kombajnach CX5 i CX6 zastosowano zwiększające wydajność silniki firmy FPT Industrial - Cursor 9 i NEF, wykorzystujące technologię ECOBlue HI-eSCR, zapewniającą zgodność z wymogami normy Stage 4B. Ten układ obróbki końcowej spalin jest oddzielony od jednostki napędowej, dzięki czemu silnik zasysa jedynie czyste, świeże powietrze. Przekłada się to na czystszą pracę jednostek, lepsze osiągi i mniejszy apetyt na paliwo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.