New Holland - Precyzyjna współpraca

Data publikacji:

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe dotyczące Rolnictwa Precyzyjnego PLM, organizowane przez markę New Holland przy współpracy z lokalnym dealerem Raiffeisen Agro Technika. Podczas pokazów przedstawiciele branżowych mediów mogli obejrzeć i przetestować kompletną gamę rozwiązań systemów precyzyjnego rolnictwa PLM wraz z maszynami towarzyszącymi marek Pöttinger, Dammann i Bogballe. Warsztaty odbyły się w Gospodarstwie Rolnym Krzysztofa Majchrzyckiego.

Kluczowym elementem spotkania był pokaz praktycznego wykorzystania systemów PLM oraz technologii ISOBUS w gospodarstwie. Eksperci podkreślali zalety systemów, koncentrując się na maksymalizacji i efektywności pracy, wyraźnym skróceniu czasu pracy i podniesieniu komfortu operatora, a także na oszczędności nakładów finansowych i działaniu na rzecz środowiska. Podczas zajęć terenowych zaprezentowano pełen zakres obsługi sprzętu systemów nawigacji i oprogramowania ułatwiającego precyzyjne zarządzanie gospodarstwem. Specjaliści produktowi szczegółowo omówili m.in. fabryczny system prowadzenia IntelliSteer i nowy IntelliSteer Lite, oprogramowanie do obróbki danych PLM Mapping, telematykę PLM Connect, serwer RTK PLM Connect oraz system automatycznego uwrocia IntelliTurn. Podczas warsztatów skoncentrowano się na zarządzaniu maszynami towarzyszącymi poprzez złącze ISOBUS z wykorzystaniem zadań precyzyjnego rolnictwa (TC) typu kontrola sekcji opryskiwacza, zmienna szerokość wysiewu nawozu i precyzyjny siew nasion. System ten pozwala na zredukowanie ilości monitorów w kabinie zapewniając lepszą widoczność dookoła pojazdu, zmniejszenie kosztów inwestycyjnych przy zakupie kolejnych narzędzi oraz zaawansowaną i zautomatyzowaną obsługę sprzętu poprzez fabryczny wyświetlacz ciągnika IntelliView IV.

Współcześnie rolnictwo ewoluuje, stawia przed operatorami maszyn wyzwania. New Holland wychodzi im naprzeciw, wprowadzając innowacje i stale udoskonalając ofertę. System precyzyjnego rolnictwa PLM® montowany jest w maszynach New Holland, jednak modułowe rozwiązania marki wykorzystujące pełną gamę sygnałów korekcyjnych można zastosować w każdej maszynie. Co ważne, PLM® wyposażony jest w intuicyjne, łatwe w obsłudze interfejsy. Jest to sprzęt dla każdego rolnika, którego priorytetem jest efektywność i dla którego każda godzina spędzona na polu jest na wagę złota – mówi Łukasz Chęciński, kierownik marketingu marki New Holland.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.