Nowości

New Holland - Pomiar podczas zbioru

Data publikacji:

Dzięki nowemu czujnikowi NIR On Board sieczkarnie polowe FR Forage Cruiser marki New Holland będą mogły prowadzić na bieżąco podczas zbioru pomiar wilgotności oraz zawartości w plonie substancji odżywczych. Zaawansowane rozwiązanie pozwoli określić kluczowe parametry paszy z dokładnością do ±2%.

Zaawansowane czujniki NIR w sieczkarniach FR to efekt umowy zawartej jesienią ub. roku między New Holland Agriculture a firmą Dinamica Generale (DG), specjalizującą się w zakresie systemów ważenia i rozwiązań elektronicznych, w tym m.in. opartych na technologii NIR (tzw. bliskiej podczerwieni) analizatorów dla rolnictwa.

Parametry pod kontrolą

Czujnik NIR On Board dokonuje pomiaru wszystkich głównych parametrów plonów, takich jak sucha masa, białko nieoczyszczone, tłuszcz nierafinowany, skrobia, włókno obojętno- i kwaśno-detergentowe (NDF i ADF) oraz popiół. System wymaga corocznej kalibracji, którą firma DG może wykonać zdalnie za pośrednictwem połączenia internetowego. Dane zgromadzone przez system NIR On Board mogą być łatwo przenosić na komputer przy wykorzystaniu pamięci przenośnej USB, sieci Wi-Fi lub telefonii komórkowej. – To rozwiązanie zapewni klientom New Holland niezwykle dokładne dane dotyczące składu plonu, co umożliwi precyzyjne mapowanie każdego pola, a także ułatwi rolnikom przygotowanie każdego dnia wysokiej jakości paszy o  jednorodnym składzie, stanowiącej niezwykle istotny element w chowie bydła – podkreśla Lars Skjoldager Sørensen, dyrektor ds. maszyn żniwnych w firmie New Holland.
Dane dostarczane przez system NIR On Board są bardzo przydatne nie tylko w żywieniu zwierząt, lecz także dla funkcjonowania biogazowni, gdzie dokładna wiedza na temat składu surowca umożliwia doskonalenie technologii produkcji gazu.

Wsparcie globalnej sieci DG

Znana z wysokiej jakości wyrobów i innowacji spółka Dinamica Generale, z siedzibą we Włoszech i oddziałami w USA, Chinach, Indiach i na Ukrainie, od 25 lat projektuje oraz produkuje elektroniczne rozwiązania i czujniki, będąc dziś jednym z największych na świecie dostawców analizatorów NIR i systemów ważenia dla rolnictwa.
Rozwiązanie NIR On Board dla sieczkarni New Holland obejmuje pełen pakiet serwisowy gwarantujący obsługę posprzedażną. W jej ramach klienci zyskują dostęp do profesjonalnego doradztwa i pomocy technicznej za pośrednictwem rozbudowanej sieci DG, obejmującej partnerów serwisowych w ponad 60 krajach na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.