[ATR] Aktualności new holland

New Holland - nagroda ASABE AE50 Awards 2019

Data publikacji:

Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Rolnictwa i Biologii (ASABE) wybrało system ustawiania kombajnu New Holland IntelliSense ™ oraz Inteligentny

Układ Hamulcowy Przyczepy laureatami 2019 AE50 Awards. Nagroda, sponsorowana przez magazyn ASABE Resource, jest wyrazem uznania dla najbardziej innowacyjnych projektów inżynieryjnych lub systemów dla przemysłu spożywczego i rolniczego. Jest to najnowsze wyróżnienie otrzymane przez dwie przełomowe funkcje New Holland, które otrzymały nagrody na całym świecie za korzyści, jakie przynoszą rolnikom.

Aktywny i automatyczny system ustawiania kombajnu IntelliSense ™, dostępny w kombajnie CR Revelation firmy New Holland, przenosi automatyzację na nowy poziom, aby sprostać wyzwaniu utrzymania maksymalnej przepustowości przy jednoczesnym ograniczeniu strat i uszkodzenia ziarna do minimum. Dzięki niemu kombajn reaguje co 20 sekund wybierając najlepsze działanie spośród 280 milionów możliwości, bazując na najnowocześniejszej technologii, która obejmuje pierwszy czujnik obciążenia klocka czyszczącego w połączeniu z Grain Cam ™ nowej generacji i elektrycznie regulowanymi łopatkami wirnika. Ta przełomowa technologia oferuje znaczące korzyści dla wydajności klientów: zwiększoną wydajność dzienną, mniejsze straty i lepszą jakość ziarna. Wprowadza także istotne korzyści dla operatora: mniej decyzji do podjęcia, większy komfort i pewność kierowcy, mniejsze zmęczenie i prosty interfejs użytkownika.

Inteligentny Układ Hamulcowy Przyczepy to innowacyjna funkcja, która automatycznie steruje pneumatycznymi hamulcami przyczepy. Opracowany dla ciągników New Holland T7 AutoCommand i T6 AutoCommand, system zapewnia stabilność podczas hamowania z przyczepą, szczególnie na powierzchniach o niskim współczynniku tarcia, co zwiększa bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko złożenia "jak scyzoryk". Gwarantuje to wyrównanie prędkości zwalniania ciągnika i jego przyczepy, gdy prędkość ciągnika jest zmniejszana przez Ciągle Zmienną Przekładnię. Osiąga się to przez wyczuwanie prędkości zwalniania ciągnika, a następnie automatyczne stosowanie pneumatycznych hamulców przyczepy, modulując ich działanie, aby zapewnić, że przyczepa zwalnia z taką samą prędkością. Kontrolowana i zharmonizowana siła hamowania dostarczana przez Inteligentny Układ Hamulcowy Przyczepy oznacza również, że droga hamowania ciągnika i przyczepy jest praktycznie taka sama jak w przypadku samego ciągnika podczas zmniejszania prędkości.

Firmy z całego świata przesyłają zgłoszenia do corocznego konkursu AE50 ASABE, podczas którego do 50 najlepszych produktów jest wybieranych przez panel międzynarodowych ekspertów inżynieryjnych. Jurorzy wybierają innowacyjne produkty, które najlepiej rozwiną inżynierię dla przemysłu spożywczego i rolniczego.

Źródło:New Holland

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.