New Holland - Kompletny do zielonki

Data publikacji:

Kosiarka i zestaw koszący, przetrząsacz, zgrabiarka, prasy, ładowarka teleskopowa - oto główni bohaterowie pokazów polowych, które firma New Holland, przy współpracy ze swoim najmłodszym dilerem - firmą Księżopolski - zorganizowała 30 maja w miejscowości o urokliwej nazwie Borki-Kosiorki koło Siedlec (wschodnia część woj. mazowieckiego).

Podczas pokazu zaprezentowano praktycznie cały zestaw do zbioru pasz objętościowych. Próbkę możliwości zaprezentowano w odniesieniu do kosiarek - na torfowej łące pojawiła się kosiarka boczna DiscCutter 280P z kondycjonerem (prezentowana podobnie jak pozostałe maszyny także m.in. podczas pokazów w trakcie wystawy Zielone Agro Show), a teoretycznie omówiono interesujący zestaw kosiarek, tworzony przez przednią kosiarkę dyskową DiscCutter F320P oraz tylną MegaCutter 860, z hydraulicznym zawieszeniem i zabezpieczeniem przed kamieniami. W dalszym etapie „technologicznym” do akcji wkroczyły: 6-karuzelowy przetrząsacz ProTed 760 i 2-wirnikowa zgrabiarka New Holland ProRotor L 640 T. W zbiorze paszy wzięły udział prasy - zmiennokomorowa Roll-Baler 125 i Roll-Belt 150, z pasową komorą prasowania, którą można zbierać zarówno zielonki, jak i słomę.
Z kolei za transport bel odpowiedzialność wzięła ładowarka teleskopowa z nowej serii TH. Maszyna oznaczona symbolem TH 6.32 może podnosić maksymalnie 3200 kg, a maksymalna wysokość podnoszenia to 6,5 m - wyposażona jest w silnik FPT NEF N45 o mocy maksymalnej 133 KM. Ładowarka wyposażona jest w przekładnię powershift zapewniającą 4 biegi do przodu i 3 do tyłu (zmiana przełożeń w dżojstiku) - zmiana kierunku odbywa się za pomocą dźwigni Powershuttle umiejscowionej przy kierownicy. „Żółto-niebieska” TH 6.32 - w prezentowanej wersji Classic - ma pompę o zmiennym wydatku o wydajności 140 l/min oraz praktyczny wentylator chłodnicy z rewersem. Godne uwagi są także: ramię teleskopowe w kształcie litery U, zapewniające dużą sztywność, a także duży komfort w znakomicie wyciszonej kabinie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.