[ATR] Aktualności new holland

New Holland - Ciągnik Koncepcyjny na Metan

Data publikacji:

Firma New Holland otrzymała prestiżową nagrodę Good Design® Award za koncepcyjny ciągnik zasilany metanem od Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskiego Centrum Architektury i Urbanistyki.

Międzynarodowe jury konkursu Good Design®, składające się z profesjonalistów z branży projektowania, wiodących specjalistów z branży, dziennikarzy i krytyków zajmujących się designem, nagrodziło koncepcyjny ciągnik Methane Powered, który na nowo definiuje traktory, ujawnia powiązaną przyszłość i pionierską technologię paliw alternatywnych w rolnictwie. Traktor koncepcyjny zasilany metanem był jednym z projektów wybranych przez jury na podstawie rekordowej liczby zgłoszeń od wiodących światowych producentów oraz designerskich firm przemysłowych i graficznych z ponad 47 krajów.
Nagroda jest przyznawana za najbardziej innowacyjne i nowatorskie projekty przemysłowe, produktowe i graficzne produkowane na całym świecie, a wybór opiera się na kryteriach jakości projektowania najwyższej formy, funkcji i estetyki jako standardu poza zwykłymi produktami konsumpcyjnymi i grafiką . Jako zwycięzca nagrody, ciągnik koncepcyjny zasilany metanem zostanie zaprezentowany w Roczniku Good Design na rok 2018-2019.
Carlo Lambro, prezes marki New Holland, skomentował: "Ta prestiżowa nagroda jest wyrazem innowacyjnego i pionierskiego podejścia firmy New Holland do futurystycznego projektu: zastosowania zaawansowanych technologicznie materiałów w celu poprawy środowiska pracy, doskonałej widoczności w pełni przeszklonej kabiny, ergonomii, intuicyjności i połączona operacja dają wgląd w wizję New Holland dotyczącą przyszłości konstrukcji ciągnika. Traktor koncepcyjny zasilany metanem przesuwa granice technologii paliw alternatywnych i rolnictwa, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania dla zrównoważonego i wydajnego rolnictwa ".
W ciągniku koncepcyjnym napędzanym metanem zespół projektantów CNH Industrial ponownie przypomina styl ciągnika z całkowicie zintegrowanym podejściem do projektowania, w którym kaptur, przednie i tylne błotniki oraz zbiornik paliwa tworzą płynny, stylowy wygląd. Oszklenie typu "wrap-around" zapewnia widoczność w zakresie 360 ​​stopni, zwiększając powierzchnię przeszklenia o 20% w porównaniu ze standardowym ciągnikiem. Kopulasty dach z w pełni zintegrowanym odbiornikiem Precision Land Management zapewnia całkowicie panoramiczny widok - pierwszy na rynku. Wnętrze kabiny zapewnia bezproblemowe środowisko pracy, ze wszystkimi niezbędnymi elementami sterującymi w zintegrowanym podłokietniku i dodatkowymi parametrami sterowanymi przez interaktywny wyświetlacz podsufitki.

New Holland's Methane Powered Concept Tractor oferuje układ napędowy wykorzystujący przełomową, wydajną technologię spalania opracowaną specjalnie do zastosowań w rolnictwie przez FPT Industrial, markę CNH Industrial, która jest pionierem w dziedzinie trakcji gazowej od ponad 20 lat. 6-cylindrowy silnik z metanem w układzie NEF zapewnia taką samą moc i moment obrotowy, jak jego standardowy odpowiednik dla silnika Diesla, a także oszczędność kosztów eksploatacji rzędu nawet 30% i zmniejszenie hałasu o około 50%. W rzeczywistych warunkach terenowych, ciągnik koncepcyjny zasilany metanem wytwarza co najmniej 10% mniej CO2 i redukuje całkowite emisje o 80% w porównaniu ze standardowym ciągnikiem z silnikiem diesla. Jego efektywność środowiskowa ulega dalszej poprawie, gdy jest zasilany biometanem wytwarzanym z resztek pożniwnych i odpadów z upraw roślin energetycznych, co powoduje praktycznie zerową emisję CO2. Traktor napędzany metanem stanowi ważne ogniwo, które zamyka pętlę w cyklu energetycznym Energy Independent Farm ™, wykorzystując energię wytworzoną z ziemi i odpadów, dzięki czemu wizja New Holland dotycząca zrównoważonej przyszłości rolnictwa jest dziś możliwa do osiągnięcia.

Źródło: New Holland

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.