[ATR] Technika Kverneland

Nawożenie w punkt - nowe wnioski

Data publikacji:
kverneland maszyna
ktoś

Naukowcy Instytutu Maszyn Budowlanych i Rolniczych z Wyższej Szkoły Technicznej w Kolonii opracowali we współpracy z firmą Kverneland Group nowy sposób równoczesnego z siewem nawożenia kukurydzy „pod korzeń”, pozwalający zaoszczędzić ponad 25% nawozu mineralnego. Zamiast wysiewać w formie ciągłego pasma, nawóz aplikuje się punktowo pod każde nasiono.

W uprawie kukurydzy w Niemczech rozpowszechnione jest nawożenie równoczesne z siewem, w którym poniżej nasion kukurydzy wysiewanych w odstępach od 13 do 16 cm w rzędzie wprowadzane jest ciągłe pasmo nawozu. Ponieważ we wczesnym stadium rozwojowym kukurydza ma jeszcze słabo ukształtowany system korzeniowy, badacze z politechniki w Kolonii (TH Köln) postawili tezę, że część nawozu rozprowadzonego w rzędach między nasionami pozostaje niewykorzystana, z czego wynika potencjał oszczędności. Postanowiono tego dowieść w projekcie badawczym „Punktowa aplikacja nawozu podczas wysiewu kukurydzy”, którego wyniki zaprezentowano podczas wystawy Agritechnica 2019...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.