Aktualności

Narodowa Wystawa Rolnicza - podsumowanie

Data publikacji:

Narodowa Wystawa Rolnicza odbywała się w dniach 30.11.2018r. - 02.12.2018r. 3 dni wystawy, prawie 220 wystawców, 35 889 zwiedzających, mnóstwo pozytywnych emocji.

Stulecie odzyskania niepodległości zakończyło się w Poznaniu. Wieńczyła je Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wystawa miała na celu pokazać, jak zmieniała się polska wieś na przestrzeni tych lat. Zostały tu zaprezentowane historyczne sprzęty służące do uprawy roli, a także zwierzęta polskich hodowli. Nie brakło też degustacji kulinarnych, na których można było skosztować regionalnych pyszności.

Dzieci mogły bawić się ludowymi zabawkami, zobaczyć, jak wygląda udój krów lub poznać ciekawostki naukowe z chemii, przyrody czy pszczelarstwa.

W wystawie udział wzięło niemal 60 Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego prowadzonych pod patronatem MRiRW, uniwersytety przyrodnicze, jednostki naukowo-badacze, ośrodki doradztwa rolniczego, branżowe wydawnictwa, stowarzyszenia i związki, takie jak: Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Krajowa Rada Drobiarstwa Izba Gospodarcza, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Polska Spółka Cukrowa. Tam, gdzie pojawiają się wydarzenia ważne dla rolnictwa nie mogło oczywiście zabraknąć także Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jednak wystawa to nie tylko różnorodna i ciekawa ekspozycja. To również przestrzeń do dialogu i wymiany poglądów na temat rolnictwa. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia nie brakło do tego okazji, bowiem została tu zorganizowana konferencja naukowa oraz kongres. W panelach udział wzięli przedstawiciele świata nauki, rolnictwa oraz instytucji.

Źródło: narodowawystawarolnicza.pl
Zdjęcia: narodowawystawarolnicza.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.