[ATR] Nowości

Namyslo Innovative Technology - Monster eksportowy

Data publikacji:

Dla polskich producentów maszyn rozwijających eksport zastój na rynku krajowym nie oznacza końca świata. Podstawą sukcesu jest uzupełniany na bieżąco, wysokiej jakości asortyment, atrakcyjny również dla odbiorcy zagranicznego. Jedną z firm bardzo dobrze radzących sobie w trudnej sytuacji rynkowej jest przedsiębiorstwo Namyslo Innovative Technology z Biedrzychowic koło Głogówka na Opolszczyźnie, które wprowadziło ostatnio do oferty interesujący głębosz Monster, a na przyszły rok przygotowuje kolejne nowości.

Firma Namyslo Innovative Technology rozpoczynała produkcję od stołów i kos bocznych do rzepaku, które wciąż stanowią ważną pozycję w ofercie, a z czasem program uzupełniły maszyny do uprawy. – Do pełnego asortymentu brakuje nam w zasadzie tylko agregatu typu kompaktor do uprawy przedsiewnej, z włóką, wałkami z przodu i z tyłu oraz rozbudowaną sekcją zębów, a także siewnika zbożowego. Obie maszyny zamierzamy opracować jeszcze w tym roku i myślę, że ich prototypy zaprezentujemy już podczas przyszłorocznego Agrotechu w Kielcach – informuje Damian Namysło, właściciel firmy.

Głębosz do zestawów

Nowy zawieszany głębosz Monster może pracować samodzielnie lub z innymi maszynami, w tym także napędzanymi od WOM. Umożliwia to konstrukcja jego ramy, wyposażonej w trójpunktowy układ zawieszenia dla drugiej maszyny, pozwalająca przeprowadzić do niej także wałek przegubowo-teleskopowy. Wymagający mocy 160-200 KM głębosz ma szerokość 3 m i 4 zagięte bocznie zęby typu Michel, z zabezpieczeniem śrubowym lub hydraulicznym (opcja), z możliwością regulacji siły wyzwalającej. Zęby są wykonane są z hartowanej stali i zakończone hartowanym wymiennym,  dwustronnym dłutem.

Wśród tegorocznych nowości pojawił się także elektryczny tarczowy siewnik do poplonów, o szerokości rozrzutu 6 m. Firma planuje wprowadzić również pneumatyczny siewnik poplonów, z wężami doprowadzającymi nasiona do gleby.

W maszynach Namysło zwraca uwagę bardzo solidna budowa, staranne wykonanie oraz podzespoły renomowanych marek, w tym talerze Ofas i łożyska SKF w cenionych przez użytkowników agregatach talerzowych.

Wzrost mimo spadku

Przykład firmy Namyslo pokazuje, że równie ważna jak rozwój oferty jest dywersyfikacja rynków zbytu. – Jeśli chodzi o sprzedaż na rynku krajowym, bieżący rok jest jednym z dwóch najgorszych z ostatnich 10 lat. Jednak dotyczy to tylko rynku polskiego, bo generalnie notujemy obecnie wzrost sprzedaży, dzięki zwiększonemu eksportowi. Na przykład w porównaniu z ub. rokiem na rynku niemieckim obserwujemy sprzedaż wyższą aż o100%. Większy eksport jest nie tylko efektem wzrostu na naszych dotychczasowych kierunkach zagranicznych, lecz także dzięki otwieraniu się nowych. Ostatnio rośnie zainteresowanie naszymi maszynami w Finlandii czy Szwecji, a także w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz w Serbii, gdzie nawiązaliśmy współpracę z generalnym importerem na te trzy kraje, co na pewno ułatwia ekspansję. Zagranicą sprzedaje się cały asortyment, jednak ze wskazaniem na różne maszyny w poszczególnych krajach. W Niemczech dużym wzięciem cieszą się np. agregaty talerzowe, w Finlandii głębosze, a w Chorwacji i w Afryce wały uprawowe – wyjaśnia Damian Namysło.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.