Aktualności

Namyslo - flagowe produkty sprzedają się najlepiej

Data publikacji:

Zaopatrująca rolników w nowoczesną technikę firma Namyslo Biedrzychowic koło Głogówka na Opolszczyźnie oferuje maszyny, które solidnością, jakością wykonania i estetyką nie ustępują konkurentom z innych fabryk krajowych i zagranicznych. Można się było o tym przekonać również podczas marcowych targów Agrotech, gdzie producent prezentował swoje topowe produkty, m.in. doskonale znaną już ciężką bronę talerzową Easy Flow.

    Namyslo - flagowe produkty sprzedają się najlepiej

Obrót firmy generuje przede wszystkim nasze sprawdzone, flagowe produkty, takie jak np. agregat bezorkowy Marracell czy ciężki agregat talerzowy Easy Flow. Ta druga z maszyn służy do efektywnego mieszania resztek pożniwnych z glebą. Składa się z dwóch rzędów talerzy rozstawionych od siebie na odległość 1,2 m, co też daje możliwość osiągania większych prędkości roboczych. Odpowiednio ułożone talerze podczas pracy rozcinają glebę, a także mieszają ze sobą pozostałości roślin – mówi Damian Namysło, właściciel firmy. 

Przyjrzyjmy się zatem w szczegółach agregatowi Easy Flow. Maszyna wykonana z grubościennych profili (5 i 6 mm) wyposażona jest w dwa równolegle ustawione rzędy uzębionych talerzy (piasty bezobsługowe). Talerze o średnicy 560 mm (standard, opcja – 610 mm) rozstawione są w odstępach co 24 cm (na belce). Każde ramię talerza amortyzowane jest przez zastosowanie wałków gumowych o odpowiedniej średnicy oraz twardości. Po bokach maszyny znajdują się ekrany, które ograniczają przesypywanie się uprawianej ziemi. Standardowym wyposażeniem maszyny jest hydrauliczna regulacja głębokości pracy, która pozwala na szybką zmianę głębokości pracy (do 15 cm) bez opuszczania kabiny ciągnika. Standardowo brony Easy Flow wyposażane są w wał rurowy o średnicy 500 mm. Za dopłatą dostępne są inne wały doprawiające. 

Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w sprzęg umożliwiający montaż siewnika poplonu, a także w belkę ze zgrzebłem sprężynowym i oświetlenie LED z aktywnym kierunkowskazem. Producent z Opolszczyzny oferuje obecnie brony talerzowe Easy Flow o szerokości roboczej 4; 4,5; 5 i 6 m, uzbrojone w 32, 36, 40 lub 48 talerzy, składane hydraulicznie do szerokości 2,58 m. Do współpracy z ważącym 3,3 t najmniejszym modelem wystarczy ciągnik o mocy 130 KM, a z największym, o masie 4,3 t – o mocy 180 KM.

Tyle jeśli chodzi o prezentację targową. Na koniec jeszcze rzut oka na wydarzenia z kategorii „z życia firmy”. 

– Rozpoczynamy budowę dwóch nowych hal, w których znajdzie się miejsce na lakiernię automatyczną połączoną z linią montażową maszyn. Celem tej inwestycji jest z jednej strony zwiększenie możliwości produkcyjnych firmy Namyslo, z drugiej zaś – optymalizowanie produkcji i dalsze podnoszenie jej jakości. Pozwoli to nam również powiększyć dział spawalniczy oraz przygotowania produkcji. Z innych istotnych zmian w firmie, warto wspomnieć, iż w coraz większym zakresie stajemy się samowystarczalni – w 2023 r. uruchomiliśmy własną produkcję siłowników hydraulicznych – opowiada Damian Namysło.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.