Aktualności

Największy spadek na rynku ciągników w Austrii. Steyr Liderem.

Data publikacji:

Ósmym najważniejszym rynkiem jest Austria, która w 2021 r. szturmem poszybowała w górę o prawie 1/3. Rok później jednak fala znów się odwróciła - w 2022 r. zarejestrowano poniżej 5000 sztuk. Spadek o 25,7% sprawił, iż ta alpejska republika zanotowała w roku ubiegłym największy minus w europejskim zestawieniu.

    Największy spadek na rynku ciągników w Austrii. Steyr Liderem.

Ciągniki Steyr ponownie przodują w tabeli rejestracji. W porównaniu z poprzednim rokiem, w 2022 r. na rynek trafiło mniej ciągników ze St. Valentin (-20,3%). Mimo to rodzima marka zdołała powiększyć swój udział w rynku do prawie 18% i pozostaje bezapelacyjnie na czele austriackiej ligi rejestracji, która nie zmieniła się w porównaniu z rokiem poprzednim.

Oznacza to, że siostrzana marka New Holland, która traci dwa p.p. udziału w rynku, podąża w większej odległości na drugim miejscu (13,2%). Trzecie miejsce zajmuje Fendt, który również poniósł ponadprzeciętne straty w rejestracjach (-31,4%) i tym samym stracił udział w rynku. Siostrzana firma Grupy - Valtra - jest jedyną marką w pierwszej dziesiątce, która w 2022 r. sprzedała więcej ciągników niż w roku poprzednim. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.