[ATR] Nowości

Największy opryskiwacz John Deere

Data publikacji:

John Deere rozszerza swój czołowy segment opryskiwaczy 4 serii w Ameryce Północnej, wprowadzając na rynek swój największy opryskiwacz - R4060 (6 057 litrów pojemności i 436 KM).

 

Pomijając pojemność jednym z najważniejszych elementów jest nowy hydrostatyczny układ napędowy na wszystkie koła, który jest również standardem w wersjach 2020 ulepszonego R4045 o pojemności 4,542 litrów.

Inteligentny zespół napędowy, zwany CommandDrive, wykorzystuje pojedynczą pompę hydrostatyczną do zasilania wszystkich czterech silników zmiennoprzepływowych. Jeśli jedno lub więcej kół straci przyczepność, system dostosowuje się do zwolnienia kół poślizgowych i kieruje większy przepływ na koła z trakcją, aby napędzać opryskiwacz nad terenem.

Ponadto CommandDrive współpracuje z systemem silnika i opryskiwacza, aby automatycznie zwiększyć prędkość silnika, gdy potrzebna jest większa moc. Dzięki ustawieniu trybu automatycznego operatorzy mogą utrzymywać wybraną prędkość jazdy i częstotliwość dawkowania przy niższych obrotach silnika. Ustawienie automatycznego biegu jałowego zmniejsza  natomiast obroty silnika do 900, gdy maszyna jest zatrzymana.

Dostępny z belkami rozpylającymi z włókna węglowego 36,6 m lub 40,2 m klienci z Ameryki Północnej mogą zamówić nowy opryskiwacz R4060 i zaktualizowany opryskiwacz R4045 od przyszłego miesiąca.

Największym samojezdnym opryskiwaczem John Deere dostępnym w Europie jest R4050i - pojemność 5000 litrów, 235KM.

Źródło:profi.co.uk

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.