[ATR] Technika

Największy na świecie wóz paszowy

Data publikacji:

Ma pojemność 70 m³, wymaga ciągnika o mocy 300 KM (min.), ma nieco ponad 13,0 m długości i jest uważany za największy na świecie wóz paszowy.

Trudność w rekrutacji personelu i zwiększenie średniej wielkości stada oznacza, że wiele północnoamerykańskich gospodarstw mleczarskich szuka sposobów, aby jedna osoba mogła nakarmić więcej zwierząt.

Doprowadziło to już do opracowania asortymentu wozów paszowych Peecon Biga Mega Mammoet (cztery ślimaki pionowe) holenderskiej firmy Peeters Landbouwmachines.

Wcześniej dostępne w pojemnościach 52 m³, 60 m³ i 64 m³, nawet te potworne maszyny po prostu nie są wystarczająco duże dla niektórych gospodarstw, więc holenderska firma ostatnio dodała nowy flagowy model - 70-245 (2,45 m średnicy).

Maszyna, która jest w stanie mieszać i podawać około 28 ton na raz, jest obecnie na czwartej pozycji. Dwie z 13 metrowych jednostek już działają w Kalifornii, a jednostka na zdjęciu jest drugą sprzedawaną przez Marloo Equipment w rejonie Michigan.

Cena wywoławcza gigantycznego wozu mikserskiego, który nawet pusty ciężar waży 23 tony, wynosi od około 150 000 EUR.

Zdjęcie:Marloo Equipment

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.