Nowości

Największa opona Alliance do ciągników

Data publikacji:

Należąca do firmy Yokohama Off-Highway Tyres marka Alliance wprowadziła do oferty nowe rozmiary opon radialnych Agriflex+ 372 do ciągników i kombajnów. Wśród tych nowości znalazła się największa do tej pory opona wyprodukowana przez Alliance, czyli model VF750/75R46, z technologią zapewniającą efektywną ochronę gleby, dobre osiągi i niemającą negatywnego wpływu na osiągane plony.

    Największa opona Alliance do ciągników

    Marka Alliance wprowadziła do oferty nowe rozmiary opon radialnych Agriflex+ 372 do ciągników i kombajnów.

Formułowane w ten sposób opinie wynikają z przeprowadzonego w 2021 r. przez organizację SEGES Innovation naukowego eksperymentu w terenie. Wyniki badań wykazały bowiem pozytywny wpływ opon Alliance VF w porównaniu z oponami konwencjonalnymi. W teście z wykorzystaniem ciągnika z przyczepą niskie ciśnienie w oponach Agriflex+ 372 i Agriflex+ 389 zmniejszyło głębokość śladu podczas rozwożenia gnojowicy aż o połowę.

Jednocześnie poślizg kół zmniejszył się o 4,4%, a pomiary penetrometrem wykazały mniejszy stopień zgniatania gleby w „śladach opon VF” na głębokości od 0 do 40 cm. Dodatkowo plony kukurydzy w śladach na „poletkach obrabianych z oponami VF” znacznie przewyższały plony w śladach na „poletkach obrabianych z oponami tradycyjnymi” - o ok. 12,9 jednostek zbioru z hektara, tj. o około 10%. Dzięki oponom Alliance VF - w zależności od szerokości roboczej rozrzutnika - wyniki te przekładają się na wzrost plonów z hektara o 1,5–2,2%, a szacowanego wzrostu zysków dzięki wyższym plonom i zmniejszeniu poślizgu opon o prawie 80 EUR z hektara. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.