[ATR] Nowości

Najnowszy zaczep kulowy ZK80 firmy V-Orlandi

Data publikacji:

Zaczep kulowy ZK80 o najwyższej sile nacisku pionowego w swojej klasie do 4000 kG jest korzystną alternatywą dla zaczepów typu piton fix, a jego największą zaletą jest eliminacja luzu na połączeniu ucha dyszla z zaczepem. Korzyści tego rozwiązania są widoczne pod względem wysokiego komfortu pracy, łatwości sprzęgania ciągnika z maszyną lub przyczepą, jak i pod względem ekonomicznym, dlatego staje się ono coraz popularniejsze w rolnictwie.

Powierzchnia styku jest hartowana, co zwiększa odporność zaczepu na ścieranie, a dostępność kuli jako części zamiennej jeszcze bardziej wydłuża jej żywotność. Nie można pominąć faktu, że ZK80 uzyskał homologację na stosowanie w pojazdach poruszających się po drogach publicznych i jest często wykorzystywany w transporcie.

Przy użyciu odpowiedniej płyty adaptacyjnej zaczep ZK80 może być zastosowany do wszystkich modeli ciągników rolniczych. W nowym zaczepie kulowym ZK80 poprawiono parametry techniczne - dwa dostępne modele z maksymalnym naciskiem pionowym wynoszącym 3000 oraz 4000 kG oraz uciągiem odpowiednio 90 kN (ZK80S3D90) i 110 kN (ZK80S4D110).  Planując inwestycję w zaczep kulowy, należy rozważyć zakup odpowiedniej płyty adaptacyjnej do jego montażu.

Dobrym wyborem będą płyty LBPU o szerokiej gamie rozmiarów, kompatybilne z każdym ciągnikiem rolniczym. Do uzyskania pełnej funkcjonalności zaczepu kulowego potrzebne jest ucho dyszla do kuli K80, dostępne w różnych rozstawach otworów i sposobach montażu. Stosując się do zaleceń producenta w kwestii montażu i konserwacji, uzyskuje się niezawodny zaczep na wiele lat.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.