Nowości Uprawa i siew

Najnowszy kultywator Carrier XT 425-625 od Väderstad

Data publikacji:

Zaliczana do światowych liderów w dziedzinie uprawy i siewu szwedzka firma Väderstad zaprezentowała swój nowy kultywator talerzowy. Modele Carrier XT 425/525/625 przeznaczone są do szybkiej uprawy wstępnej i przygotowania podłoża pod siew. Skutecznie optymalizują wyniki uprawy w zależności od głębokości pracy.

 

    Najnowszy kultywator Carrier XT 425-625 od Väderstad

Kultywator talerzowy Carrier XT oferowany jest w szerokościach roboczych 4,25/5,25/6,25 m, w wersji zaczepianej lub zawieszanej. Swoją oficjalną premierę miał w połowie tego roku podczas organizowanej w Niemczech wystawy DLG Field Days. Na rynku zadebiutował w październiku 2022 r.

Innowacyjna, wysoko wydajna maszyna

Carrier XT jest przystosowany do różnorakiej uprawy, od bardzo płytkiej po głębszą. Taka uniwersalność jest obecnie bardzo pożądana przez rolników, ułatwia i poprawia wydajność pracy. Podstawowymi elementami roboczymi kultywatora są talerze o średnicy 450 lub 470 mm, TrueCut lub CrossCutter Disc dedykowane do ultrapłytkiej uprawy. Talerze wykonane są z wytrzymałej na zużycie stali V-55 o wysokiej jakości. Zauważyć tutaj trzeba, że stosunkowo nieduża średnica talerzy zapewnia w ich przypadku większą prędkość obrotową, co pozwala na intensywniejszą pracę niż w przypadku talerzy dużych.

Innowacyjną cechą kultywatora jest także hydrauliczne obracanie osi talerzy, które poprawiają wydajność podcinania gleby na niewielkiej głębokości, a jednocześnie zwiększają precyzję działania na głębokości większej. Firma Väderstad duży nacisk położyła na dopracowanie ustawienia talerzy dla osiągnięcia maksymalnej wydajności w pracy. Poprzez powiększenie kąta nachylenia talerza w kierunku gleby uzyskano przesunięcie powierzchni cięcia i lepszą zdolność penetracji podłoża.

Kultywator Carrier XT daje możliwość regulacji kąta ustawienia talerzy w zależności od głębokości roboczej, a to przekłada się bezpośrednio na pełne podcięcie przy mniejszej głębokości roboczej, stałe utrzymanie zadanej głębokości działania oraz zmniejszenie przepływu gleby przy większej głębokości. Połączenie tych czynników skutkuje zmniejszonym zużyciem paliwa przy prowadzeniu prac polowych.
Wszystkie modele Carrier XT mogą być również wyposażone w wały pojedyncze i podwójne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.