Nowości

Najnowsze kompaktowe ciągniki Deutz-Fahr

Data publikacji:

Nową serię nowoczesnych ciągników marki Deutz-Fahr cechuje maksymalny poziom wydajności, elastyczności i ekonomii eksploatacji. Modele z gamy 5D TTV to kompaktowe maszyny, które doskonale sprawdzą się zarówno w pracach polowych, jak i w czasie manewrowania na ograniczonych przestrzeniach w gospodarstwie. Ich użytkownicy z pewnością docenią też innowacyjne rozwiązania w zakresie mechaniki, hydrauliki oraz komfort pracy, a dostarczane pakiety dla rolnictwa precyzyjnego są wyraźnym krokiem producenta ku przyszłości rolnictwa.

    Najnowsze kompaktowe ciągniki Deutz-Fahr

Napęd w nowej serii ciągników Deutz-Fahr stanowią czterocylindrowe jednostki FARMotion 45, które oferują jeszcze więcej mocy, a jednocześnie są bardziej ekonomiczne i spełniają obowiązującą normę emisji spalin Stage V. Jest to zasługa zastosowania innowacyjnych rozwiązań takich jak elektronicznie sterowany wentylator ze sprzęgłem wiskotycznym oraz filtrów powietrza PowerCore.

Do tego jest jeszcze funkcja doładowania Boost, która w topowym modelu 5115 D TTV zapewnia w razie potrzeby moc 126 KM. Za przenoszenie napędu odpowiada przekładnia TTV, która jest niezawodna i pracuje z wysoką sprawnością. Prędkość maksymalna ciągnika wynosząca 40 km/h jest osiągana już przy prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1730 obr./min. Sterowanie funkcjami napędu odbywa się za pomocą ergonomicznie ukształtowanego i intuicyjnego w obsłudze podłokietnika MaxCom.

Innowacyjne rozwiązania zwiększają wydajność pracy 

Seria 5D TTV w standardzie posiada wymienną końcówkę wałka oraz funkcję AutoWOM, która automatycznie steruje napędem wału w zależności od położenia ramion podnośnika. Dostępne prędkości to 540/540ECO/1000 obr./min, w opcji jest jeszcze tylny WOM Synchro oraz przedni WOM o prędkości 1000 obr./min.

Układ hydrauliczny zasilany jest standardowo pompą o wydajności 84 l/min. Za dodatkową opłatą można jednak wybrać pompę typu Load-Sensing o wydajności do 100 l/min, która zapewnia maksymalną wydajność przy prędkości obrotowej silnika wynoszącej 1850 obr./min.

Jest to rozwiązanie umożliwiające efektywną pracę nawet z bardziej wymagającym osprzętem. Podnośnik tylny jest sterowany elektronicznie, oferuje funkcję aktywnego tłumienia drgań i dostępny jest w dwóch wersjach: o maksymalnym udźwigu 4310 kg oraz kompaktowa - węższa 3660 kg. W opcji znajduje się również podnośnik przedni, który ma udźwig do 2100 kg.

Oprócz tego prezentowane ciągniki Deutz-Fahr posiadają wiele ciekawych rozwiązań takich jak np.: funkcja aktywnego hamulca postojowego Power Zero, aktywny, hydropneumatyczny układ amortyzacji przedniej osi, funkcja Anti-dive, która przeciwdziała nurkowaniu przodu ciągnika podczas hamowania oraz Anti-roll, która automatycznie dostosowuje sztywność siłowników układu podczas skręcania. Standardem w całej gamie są również hamulce tarczowe na wszystkich 4 kołach, układ hamulcowy PowerBrake oraz elektrohydraulicznie załączany napęd na 4 koła i blokady mechanizmów różnicowych z możliwością 100% blokady.

Ergonomiczna i komfortowa kabina

Czterosłupkowa kabina operatora posiada specjalne hydrauliczne zawieszenie Hydro Silent-Block, które znacząco zwiększa komfort jazdy, dostępny jest również system filtracji powietrza kategorii 4, który chroni przed pyłem i zapewnia bezpieczną pracę podczas oprysku roślin oraz dach z otwieranym tylnym panelem.

We wnętrzu kabiny znajdziemy w pełni regulowaną kolumnę kierownicy, deskę rozdzielczą regulowaną razem z kołem kierownicy, wygodny fotel z amortyzacją pneumatyczną, a także system obsługi InfoCentrePro, z 5” ekranem (w opcji jest 8”).

Ciągniki 5D TTV to jedne z najnowocześniejszych maszyn w klasie kompakt, które oferują również wsparcie dla rolnictwa precyzyjnego. Mamy tutaj funkcje takie jak: w pełni zintegrowany system automatycznego prowadzenia, interfejs do obsługi Isobus oraz aplikacje do zarządzania danymi i zarządzania pracą posiadanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.