[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Nagrody i wyróżnienia dla GRUPY MLEKOVITA - Największą polską firmą w branży

Data publikacji:

MLEKOVITA nieustannie pracuje na umocnienie swojej pozycji na rynku. Kolejny już ranking potwierdza właściwy kierunek obranej drogi rozwoju – na liście 100 Największych Polskich Firm Prywatnych 2017 MLEKOVITA okazała się najlepszym przedsiębiorstwem w branży mleczarskiej.

Miesięcznik Forbes opublikował listę 100 Największych Polskich Firm Prywatnych 2017, których łączna wartość wzrosła w ciągu roku aż o 22% do 233 mld złotych. Ranking przygotowano w oparciu o wyceny firm. Kluczowe były generowane przez nie zyski, które pomnożono przez rynkowe mnożniki, a od otrzymanych w ten sposób wycen odjęto dług.  Tak uzyskano realne wartości poszczególnych przedsiębiorstw. W najnowszym wydaniu rankingu MLEKOVITA okazała się pierwszą z firm z branży mleczarskiej, zajmując 55. pozycję w całym zestawieniu. Takie rezultaty uzyskiwane przez MLEKOVITĘ w kolejnych rankingach poświadczają, że firma jest nie tylko liderem branży, ale należy do czołówki przedsiębiorstw stanowiących o sile całej polskiej gospodarki.

MLEKOVITA z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017

MLEKOVITA po raz kolejny została doceniona za swoją pracę na rzecz rozwoju własnego i całej branży. Podczas II Forum Inteligentnego Rozwoju firmę uhonorowano Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017.Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju to prestiżowe wyróżnienie doceniające te podmioty, które w swej pracy wykazują się nieustanną troską o przyszłość Polski, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju i nie wahając się podejmować nowych wyzwań. W tym roku Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju przyznawano w czterech kategoriach: innowacyjna firma, szkolnictwo wyższe i nauka, samorząd przyjazny inwestorowi oraz innowacje mieszkaniowe. MLEKOVITA, jako firma najbardziej innowacyjna w swojej branży, została uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017 za budowę Fabryki Proszków Mlecznych oraz rozbudowę istniejących zakładów Grupy o nowe linie produkcyjne.Utrzymanie i wzmocnienie pozycji MLEKOVITY jako największego producenta i eksportera nabiału w Europie Środkowo-Wschodniej wymaga ciągłego inwestowania w innowacyjność. Wyróżnienia odbierane za pracę włożoną w rozwój firmy są więc wyjątkowo cenne – są dowodem na dobrze obraną drogę rozwoju i podkreślają, jak istotnym w polskiej gospodarce prekursorem innowacyjnych rozwiązań jest MLEKOVITA.

Cztery sery z MLEKOVITY z medalami Kulinarnego Konkursu Sera

Podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego w Mrągowie MLEKOVITA otrzymała aż 4 medale Kulinarnego Konkursu Sera Good Cheese 2017.
Organizowany przez firmę Bikotech sp. z o.o. oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni konkurs dedykowany jest producentom sera, oferującym go na polskim rynku. W tegorocznej edycji sery zostały oceniane przez kucharzy rekomendowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni już we wrześniu, natomiast uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło 24 października 2017 podczas Polskiego Kongresu Serowarskiego w Mrągowie. W 12 kategoriach ocenie poddano 80 serów i wśród przyznanych 36 medali aż 4 trafiły do MLEKOVITY. W gronie zwycięzców Kulinarnego Konkursu Sera Good Cheese 2017 znalazły się: Deliser ser twarogowy topiony klasyczny 136 g (8 x 17 g), Favita serek kanapkowy typu greckiego z czosnkiem niedźwiedzim 150 g, ser Mazdamer w plastrach 100 g oraz ser Księżan Old klinek.
Członkowie jury zgodnie podkreślali, że konkurs Good Cheese jest bardzo prestiżową oceną – producenci zgłaszają jedynie swoje najlepsze sery i twarogi: te najbardziej wychuchane i dopieszczone ręką czujnego serowara.

red/MLEKOVITA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.