Nowości

Na wojnie z pyłem - firma Mepu

Data publikacji:

Dobrze znany na polskim rynku fiński producent suszarni - firma Mepu - nie spoczywa na laurach. Zdobywając nowych klientów w różnych regionach dociera w najdalsze zakątki naszego kraju. Produkty Mepu charakteryzują się przede wszystkim zaawansowaną technologią oraz ekonomicznością użytkowania. Ich atutem jest również dowolność konfiguracji, która pozwala precyzyjnie dobrać urządzenie do potrzeb klienta - znakiem rozpoznawczym firmy jest także profesjonalne podejście do każdego projektu.

Oferta firmy Mepu obejmuje szeroką gamę modeli suszarni mobilnych z serii K (od M180K do M420K) i M (od M4-35 do M4-62 oraz M5-38 do M5-79) oraz stacjonarnych z serii S (S2, S3, S4 o pojemnościach od 15 do 104 m³) i C (suszarni przepływowych), co bez wątpienia zapewnia możliwość doboru modelu do istniejących warunków i potrzeb kupującego z możliwością rozbudowy w przyszłości. Znakiem rozpoznawczym suszarni Mepu są także nowoczesne i trwałe podzespoły, łatwość obsługi oraz relatywnie niskie koszty pracy. W Polsce firma posiada działający bez zarzutu serwis oraz ekipy montażowe, co jest istotne szczególnie w sezonie żniw.

Nowości, nowości

Rzecz jasna fiński producent stawia na nowoczesne technologie w zakresie suszenia ziarna. Dlatego też firma Mepu w 2020 r. zaprezentowała szereg rozwiązań zapobiegających emisji pyłów w czasie pracy suszarni. Mimo, iż produkty Mepu posiadają w standardowym wyposażeniu urządzenia do separacji pyłów, ten kierunek rozwoju produktu został zainicjowany z myślą o klientach, którzy budują swoje suszarnie w lokalizacjach bardzo wymagających, gdzie pył i nadmierny hałas są czynnikami niepożądanymi. Według producenta, najnowsze produkty firmy Mepu zapewniają redukcję pyłu na poziomie ponad 90%.
Pierwszą z nowości jest cyklowentylator Taifun, który jednocześnie spełnia funkcję podciśnieniowego wentylatora obiegu powietrza oraz separatora zanieczyszczeń połączonego z cyklonem. Tego typu jednostki montowane są na zamówienie w nowych suszarniach. Jednostki Taifun ze względu na dużą moc - 11 lub 22 kW, montowane są na dużych suszarniach.
Wśród nowych rozwiązań firmy Mepu jest także system odpylania Storm, montowany na wylot wentylatorów podciśnieniowych. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie zarówno w przypadku nowo budowanej suszarni, jak i istniejącej jednostki, co pozwala zwiększyć czystość pracy w już funkcjonującym obiekcie. Warto dodać, iż Storm nie wymaga zastosowania silnika elektrycznego, w związku z czym może być zamontowany na wentylator o mocy 2,2 lub 13 kW.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.