Aktualności

Na trasie Steyr Technology Tour

Data publikacji:

Pokazy polowe i demonstracje możliwości maszyn są bardzo dobrym sposobem dotarcia do nowych klientów. Firma Steyr organizuje w tym roku cykl spotkań pod nazwą Steyr Technology Tour 2023, które umożliwią zainteresowanym zapoznanie się z szeroką gamą produktów firmy, udział w ciekawych prezentacjach i pokazach w zakresie najnowszych technologii maszyn rolniczych. Tegoroczna edycja obejmuje 10 wydarzeń mających miejsce w lokalizacjach wyznaczonych przez autoryzowanych dilerów na terenie całego kraju - redakcja atr express ruszyła tropem tych pokazów odbywających się w południowo-wschodniej Polsce.

    Na trasie Steyr Technology Tour

Pierwszy z tych pokazów miał miejsce 16 czerwca, a jego organizatorem była firma PPHU Marian Kisiel z miejscowości Górno w województwie świętokrzyskim, która swoją działalnością obejmuje obszar Świętokrzyskiego, Małopolskiego oraz powiatów: zawierciańskiego, myszkowskiego i częstochowskiego w województwie śląskim. Podczas pokazów zaprezentowano ciągniki: Steyr 6165 Impuls CVT z kosiarką Pottinger Novacat 302 ED, Steyr 4100 HILO Kompakt z przetrząsaczem  Pöttinger HIT 4.54, Steyr 6270 Terrus CVT ze zgrabiarką karuzelową Pöttinger top 462, limitowany model Steyr Absolut 6185 CVT, który miał premierę w Kielcach z prasą rolującą Case RB 344 RC oraz Steyr 4120 Expert CVT z owijarką samozaładowczą ze stawiaczem bel marki Pronar model Z245, rozrzutnik obornika Joskin Siroko 13V, zestaw uprawowo-siewny marki Pöttinger Lion 303.12 z siewnikiem mechanicznym Vitasem 302A, oraz paszo wóz Siloking.

– Nie brakowało rolników zainteresowanych naszymi ciągnikami. Musimy sobie zadawać sprawę, że obecnie coraz częściej pokazy polegają właśnie na dłuższej rozmowie z klientem. Maszyny są już tak zaawansowane, że należy nie tylko pokazać, że to będzie 10 czy 20 KM więcej tylko bardzo często ważniejsza jest informacja dotycząca  funkcjonowania samego urządzenia – komentował na gorąco Michał Stachlewski, dyrektor handlowy firmy Kisiel.

Flagowym ciągnikiem pierwszego z pokazów, był model Steyr 6270 Terrus CVT, który wyposażony jest w sześciocylindrowy silnik wysokoprężny z układem wtrysku typu Common Rail o mocy znamionowej 271 KM. Dzięki zaawansowanej technologii HI eSCR2, jednostka ta spełnia wymagania normy Stage V. Przenoszenie napędu zapewnia sprawdzona przekładnia bezstopniowa S-Control CVT. Maksymalna prędkość jazdy to 50 km/h. Ciągniki Terrus posiadają również system zarządzania silnikiem i przekładnią S-Tronic, który optymalizuje zużycie paliwa, dostępną moc i wydajność w zależności od warunków pracy maszyny. Układ hydrauliczny z regulacją obciążenia, oparty jest na osiowej pompie tłokowej o zmiennym wydatku i natężeniu przepływu oleju wynoszącym 220 l/min.

Tylny WOM jest dostępny z czterema prędkościami (540/540E/1000/1000E), maksymalny udźwig ciągnika to aż nieco ponad 11 ton. Czterosłupkowa kabina operatora zapewnia idealny wgląd na obszar roboczy za sprawą panoramicznego przeszklenia, jednoczęściowej przedniej szyby, szyberdachu oraz systemu kamer. Klienci mają także możliwość skonfigurowania systemu oświetlenia LED rozmieszczonego na masce ciągnika, na słupkach przednich kabiny i na tylnych błotnikach.

Moc oświetlenia 2000-2500 lumenów przypadająca na moduł LED, noc zamienia w dzień. Komfort i ergonomię stanowiska pracy operatora zapewniają z kolei regulacja siedzenia i kierownicy, klimatyzacja, amortyzacja osi przedniej i fotel kierowcy Dual-Motion z dynamicznym układem tłumiącym i podgrzewaniem. Do obsługi funkcji konfigurowalnych służy monitor Infomat 1200 oraz Multicontroller III. Ciągnik zapewnia oczywiście wsparcie dla technologii rolnictwa precyzyjnego S-Tech, układ automatycznego prowadzenia S-Guide, układ automatycznego wykonywania skrętu S-Turn II, Isobus III, układ zarządzania jazdą na uwrociu Easy-Tronic II. Posiada system telematyki S-Fleet oraz zdalne wsparcie serwisowe.

Kolejne spotkanie

Drugie spotkanie z serii miało miejsce dzień później, 17 czerwca. Tutaj organizatorem była firma Agro-Tech z miejscowości Obsza w powiecie biłgorajskim na Lubelszczyźnie. Prezentowane były modele ciągników Steyr 6165 Impuls CVT, Steyr 6145 Profi, Steyr 4065 Kompakt S, Steyr 4065 Kompakt i Steyr 4100 Expert. Na wydarzeniu były również stoiska firm takich jak Polcap, Amagro, Bayer, IGP, Halvetic, Syngenta, Ciech Sarzyna  oraz Certis Belchim.

– Dziś mamy Dni Otwarte połączone z Steyr Technology Tour 2023. Dzisiejszy dzień oceniam bardzo dobrze mimo niepogody, jest dobra frekwencja. Ten dzień jest poświęcony fajnej cenie każdego produktu na placu. A dodać muszę, że jesteśmy w stanie dostarczyć każdą markę, każdy produkt dla naszego klienta. Jeśli chodzi o dostępność maszyn, to gdy my nie mamy tego na placu lub rolnik chciałby pod siebie zamówić maszynę konkretnie skonfigurowaną, to czas oczekiwania zwykle zamyka się w ciągu dwóch miesięcy – stwierdził Daniel Szponar, jeden z właścicieli Agro-Tech Obsza.

Podczas prezentacji ciągników Steyr duże zainteresowanie towarzyszyło modelowi 4075 Kompakt S o mocy 75 KM. Jest to flagowy model w serii Kompakt, który poszerza gamę w nowym segmencie mocy i daje klientom większe możliwości przy wyborze produktu dostosowanego do ich potrzeb. Maszyna tę wyróżnia niska wysokość - nieco ponad 2,49 m i mały promień skrętu - 3,82 m, które pozwalają uzyskać doskonałą zwrotność w obejściu, budynkach i na polu. Sprawdzi się więc zarówno wśród hodowców bydła jak i producentów warzyw. Ciągnik wyposażony jest w silnik F5C z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową firmy FPT o pojemności skokowej 3,4 l. Model 4075 Kompakt S posiada przekładnię 12 x 12 o prędkości maksymalnej 30 lub 40 km/h i jest dostępny w wersji z napędem na 2 lub 4 koła. Tylny mechanicznie sterowany zaczep zapewnia udźwig maksymalny 2100 kg.

Kabina operatora w serii Kompakt nawiązuje wzornictwem do większych ciągników. W jej wnętrzu znajdują się ergonomiczne rozmieszczone elementy obsługowe, wygodne fotele dla operatora i instruktora, a także izolacja akustyczna i system wentylacji i klimatyzacji zapewniające idealne środowisko do wielogodzinnej pracy. Klienci, którzy używają ładowacza, mogą zamówić wersję ciągnika z panoramicznym dachem. Najnowsza osłona serii Kompakt jest już dostępna w aktualnej ofercie handlowej firmy Steyr. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.