[ATR] Technika

Na łąki i pola

Data publikacji:

Pielęgnowanie użytków zielonych to temat często zaniedbywany. Niezbyt chętnie stosowane są także mechaniczne metody zwalczania chwastów. Przedstawiamy przykłady trzech rodzajów maszyn służących zarówno do poprawy kondycji użytków zielonych i pól, jak i do ochrony upraw.

Choć przeznaczenie mają zwykle podobne, poszczególne maszyny różnią się elementami roboczymi i charakterystyką pracy. Nie licząc specyficznych rozwiązań typowych dla różnych marek, na rynku dostępnych jest oczywiście więcej podobnych propozycji w każdym z przedstawionych rodzajów bron.

Innowacyjne sprężyny

Nowe brony z serii VS M1 austriackiej firmy APV, o szerokości roboczej 6,2; 7,6; 9,2 i 12,2 m, są wyposażone w 6 rzędów sprężystych zębów o średnicy 8 mm (w opcji wzmocnione), pracujących na głębokości 20-30 mm, osadzonych na sekcjach przytwierdzonych do ramy równoległobocznie, co zapewnia dobre kopiowanie terenu. Odstęp między zębami wynosi 31,25 cm i według firmy jest optymalny. Odpowiednio wyprofilowane zęby są znacznie dłuższe niż w innych maszynach tego typu, co zwiększa ich żywotność. Brony VS są wyjątkowo skuteczne zwłaszcza w odchwaszczaniu, według producenta pozwalają pozbyć się blisko 90% chwastów (w fazie kiełkowania i tuż po niej). Maszyny wyróżnia unikatowy system. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 10/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.