Nowości

Muthing CombiMulcher do pielęgnacji pastwisk

Data publikacji:

Nowy CombiMulcher rozszerza gamę produktów firmy Muthing o profesjonalne rozwiązanie przeznaczone do pielęgnacji pastwisk. W ten sposób mulczery Muthing wyposażone w sprawdzony system MU-Vario mogą zostać rozbudowane o system opryskiwania, umożliwiający aplikację biostymulatorów dla uzyskania efektu przyspieszenia rozkładu niepożądanej biomasy na użytkach zielonych. Muthing CombiMulcher został zaprezentowany na tegorocznych targach Agritechnica w Hanowerze.

    Muthing CombiMulcher do pielęgnacji pastwisk

Korzyści z regularnego stosowania mulczera bijakowego na pastwiskach można rozpatrywać na kilku płaszczyznach. Efekty działania widać szczególnie dobrze w obszarach, w których występuje lokalnie zwiększone zachwaszczenie np. tam gdzie gromadzą się odchody zwierzęce. Mulczowanie bezpośrednio przyczynia się do równomiernego poziomowania porostu, przygotowując go do optymalnej wysokości koszenia. Zwiększa powierzchnię materiału organicznego, przyspiesza proces gnicia i w rezultacie sprzyja odrastaniu darni o wyższej jakości paszowej. Dodatkowo, mulczowanie skutecznie i równomiernie rozprowadza odchody, przyspieszając ich rozkład i minimalizując przy tym ryzyko przeniesienia pasożytów. Kolejne korzyści to znaczne zahamowanie wzrostu chwastów z ograniczaniem rozsiewania ich nasion. Kompozycja gatunkowa pastwiska kierunkowana jest w stronę traw pastewnych o wyższej jakości użytkowej.

 

Prezentowany CombiMulcher firmy Muthing pozwala na dodatkową aplikację biostymulatorów, dodatków do roślin, środków wzmacniających i dodatków do gleby. To wszystko ma na celu wspomagać procesy gnicia i konwersji materiału organicznego.

Jak w praktyce działa CombiMulcher?

Głównymi elementami składowymi CombiMulchera są: belka opryskująca, zbiornik z pompą,  rotor, płynnie regulowana szyna docinająca, walec wsporczy oraz tylna belka opryskująca. Model o szerokości roboczej 1,6 m wyposażony jest w zbiornik o pojemności 220 litrów, wersje 2,2 i 2,8 m mają już zbiornik 440-litrowy. Działanie urządzenia odbywa się dwuetapowo. Wpierw materiał przeznaczony do mulczowania jest zwilżany płynem, a następnie poddawany rozdrobnieniu przez rotor i przeciwnoże. W kolejnym kroku umieszczany jest za walcem wsporczym i wówczas przeprowadzany jest drugi oprysk w celu zapewnienia optymalnego zwilżenia zmulczowanego już materiału. Co ważne, dawkę cieczy opryskowej można łatwo regulować, manualnie dostosowując ciśnienie robocze systemu i prędkość jazdy.

Koncepcja mulczowania z dodawaniem różnych biokomponentów będzie dalej rozwijana przez firmę Muthing także w innych zastosowaniach rocznych. Duży potencjał jest np. w przypadku intensywnego przetwarzania resztek pożniwnych. Wkrótce możliwe będzie połączenie z większymi urządzeniami do mulczowania. CombiMulcher może być również używane, bez stosowania systemu zraszania. Planowane wejście na rynek przewiduje się już na wiosnę 2024 roku. Na początku będą jednak pewne ograniczenia w dostawach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.