Nowości

Multirate - łatwy i oszczędny wysiew

Data publikacji:

Podczas sierpniowego spotkania Agritechnica Preview w Norwegii firma Kverneland przedstawiła aplikację zmiennego dawkowania Multirate zastosowaną z rozsiewaczem TLX Geospread.

    multirate kverneland

Już od września 2019 r. w całej gamie rozsiewaczy nawozu Geospread firmy Kverneland wprowadzono funkcję Multirate. Umożliwia ona wysiew z dużą prędkością przy automatycznej regulacji dawki dla poszczególnych sekcji, zapewniający wysoką dokładność i wydajność. Ponieważ wszystkie rozsiewacze serii Geospread są kompatybilne z Isobus, wystarczy tylko podłączyć dowolny, certyfikowany terminal AEF (np. IsoMatch Tellus PRO), aby korzystać z funkcji inteligentnego wysiewu nawozu. System ten wykorzystuje pliki Iso-XML, które zawierają dane z przekonwertowanych map satelitarnych lub glebowych. W obrębie szerokości roboczej możliwe jest stosowanie zróżnicowanych dawek nawozowych. System Geospread ma możliwość modyfikacji wzorca rozrzutu w zależności od żądanej dawki na sekcję. W zależności od wariantu pola i mapy zmiennej aplikacji można stosować do 8 punktów pomiaru dawki. Dzięki temu uzyskuje się dokładniejsze stosowanie składników odżywczych, co pozwala uzyskać lepszą efektywność, wyższą jakość plonu i zmniejszyć koszty uprawy. Podczas wysiewu nawozu ważna staje się też precyzja tego zabiegu. Wysiew z maksymalną dokładnością umożliwia System CentreFlow z ośmioma łopatkami na każdym dysku. System CentreFlow zapewnia delikatne wprowadzanie nawozu do tulei dozującej, dalej na dysk, gdzie w końcu jest pobierany przez łopatki. Dzięki temu granulki nawozu nie ulegają pokruszeniu, a nawóz jest równomiernie rozrzucany. Operator rozsiewacza ma możliwość redukowania szerokości roboczej w sekcjach o długości 1 m. Podczas sterowania sekcją prędkość tarczy jest stała, co zapobiega odchyleniom w rozkładzie nawozu, a ponadto sekcje mogą być włączane i wyłączane bardzo szybko.

Łączność pola z gospodarstwem

Firma Kverneland dostarcza również dedykowane rozwiązanie telematyczne IsoMatch FarmCentre, które wspiera wymianę danych między „polem” a „gospodarstwem”. Funkcja umożliwia w czasie rzeczywistym kontrolę pracy wielu maszyn i analizowanie dostarczanych danych, tworzenie raportów, a także zdalne zarządzanie zadaniami np. przesyłanie zadania z mapą zmiennej dawki za pośrednictwem aplikacji internetowej. Ponadto jeśli rozsiewacz napotka błąd lub będzie miał awarię, zostanie wysłany alert bezpośrednio do aplikacji internetowej IsoMatch FarmCentre, dzięki czemu można szybko podjąć niezbędne działania serwisowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.