Oprócz dużego materiału siewnego, takiego jak kukurydza czy groch, możliwe jest liczenie zbóż typu pszenica, żyto, jęczmień czy owies. Nie jest też problemem rejestrowanie drobnych ziaren np. rzepaku. Dzięki możliwości samooczyszczania czujniki są odporne na zabrudzenia pyłem czy kurzem. Do tego czujniki nie wymagają konserwacji.
Wśród nowości znalazł się również optyczny czujnik PLANTirium, pozwalający rejestrować różny materiał siewny w siewnikach punktowych z częstotliwością do 150 ziaren/s i prędkością ziaren do 45 km/h. System za pomocą wzorców rozpoznaje czy chodzi o ziarno do wysiewu, inny materiał (np. połamane ziarno) bądź pył. Dodatkowo wykrywane są nakładające się ziarna.
Jazda na zakręcie
Zmiany zaszły również w opryskiwaczach polowych producenta. Curve-Control to funkcja Isobus zapewniająca podczas jazdy na zakrętach taką samą ilość rozprowadzanego środka. Możliwe jest to poprzez przełączanie różnych kombinacji rozpylaczy dla danej sekcji. W zakresie rolnictwa precyzyjnego przydatną funkcją jest Multi-Rate, który umożliwia dostosowanie poszczególnych sekcji opryskiwacza do ilości zadanej cieczy. Dzięki temu, w przypadku stosowania map aplikacyjnych wzrasta precyzja oprysku.
W tematyce opryskiwaczy polowych producent przedstawił też nową wersję rozwiązania Distance-Control II. System sterowania belką opryskową zapewnia jeszcze większą precyzję i jest w stanie regulować ramiona belki aktywnie i niezależnie od siebie. Odległość od roślin regulowana jest przy wykorzystaniu czujników ultradźwiękowych.