Technika

Müller Elektronik - Zbędna próba wysiewu

Data publikacji:

Podczas zeszłorocznej Agritechniki firma Müller Elektronik zaprezentowała wiele nowości. Wśród nich znalazł się system pomiarowy AIRidium umożliwiający precyzyjne rejestrowanie materiału siewnego w pneumatycznych siewnikach rzędowych. Opatentowane rozwiązanie umożliwia rejestrowanie wielu tysięcy ziaren w ciągu sekundy.

Oprócz dużego materiału siewnego, takiego jak kukurydza czy groch, możliwe jest liczenie zbóż typu pszenica, żyto, jęczmień czy owies. Nie jest też problemem rejestrowanie drobnych ziaren np. rzepaku. Dzięki możliwości samooczyszczania czujniki są odporne na zabrudzenia pyłem czy kurzem. Do tego czujniki nie wymagają konserwacji.

Wśród nowości znalazł się również optyczny czujnik PLANTirium, pozwalający rejestrować różny materiał siewny w siewnikach punktowych z częstotliwością do 150 ziaren/s i prędkością ziaren do 45 km/h. System za pomocą wzorców rozpoznaje czy chodzi o ziarno do wysiewu, inny materiał (np. połamane ziarno) bądź pył. Dodatkowo wykrywane są nakładające się ziarna.

Jazda na zakręcie

Zmiany zaszły również w opryskiwaczach polowych producenta. Curve-Control to funkcja Isobus zapewniająca podczas jazdy na zakrętach taką samą ilość rozprowadzanego środka. Możliwe jest to poprzez przełączanie różnych kombinacji rozpylaczy dla danej sekcji. W zakresie rolnictwa precyzyjnego przydatną funkcją jest Multi-Rate, który umożliwia dostosowanie poszczególnych sekcji opryskiwacza do ilości zadanej cieczy. Dzięki temu, w przypadku stosowania map aplikacyjnych wzrasta precyzja oprysku.

W tematyce opryskiwaczy polowych producent przedstawił też nową wersję rozwiązania Distance-Control II. System sterowania belką opryskową zapewnia jeszcze większą precyzję i jest w stanie regulować ramiona belki aktywnie i niezależnie od siebie. Odległość od roślin regulowana jest przy wykorzystaniu czujników ultradźwiękowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.