Müller-Elektronik przedstawia precyzyjne ważenie

Data publikacji:

Należąca do grupy Trimble Group firma Müller-Elektronik z siedzibą w niemieckim Salzkotten jest pionierem i liderem na rynku rozwiązań elektronicznych przeznaczonych do maszyn rolniczych. Na ubiegłorocznych targach Agritechnica firma przedstawiła system ważący z nowym sterownikiem Scale do precyzyjnego pomiaru masy.

Zaawansowana konstrukcja sprzętowa Scale Controller zapewnia precyzyjny pomiar masy zarówno podczas ważenia statycznego, jak i dynamicznego. W połączeniu z jednostką sterującą (ECU) umożliwia stały monitoring i regulację całkowitej ilości stosowanego materiału. Innowacyjny kontroler Scale to łatwo rozszerzalny system, który można w dowolny sposób rozbudowywać, a dodatkowe wejścia i wyjścia obsługują wiele funkcji maszyny. Prezentowany kontroler może być używany w wielu aplikacjach, tam gdzie wymagany jest precyzyjny pomiar masy oraz dokładne dawkowanie stosowanego materiału np. nawozu mineralnego. Dzięki bieżącemu monitoringowi i automatycznej funkcji dostosowania aplikowanej dawki często można pominąć czasochłonną, ręczną kalibrację maszyny. Każde ogniwo obciążnikowe może być indywidualnie diagnozowane, a dane dotyczące całkowitej ilości zużytego materiału są rejestrowane i mogą być dalej przetwarzane. Jest to funkcja bardzo przydatna, zwłaszcza w odniesieniu do nowych przepisów dotyczących nawozów i związanego z tym obowiązku prowadzenia dokumentacji, precyzyjnego rejestrowania masy i kontroli aplikowanej dawki. Sterownik Scale jest przez to narzędziem zapewniającym zgodność z obowiązującymi wymogami prawnymi.
Sterownik Scale Controller jest kompatybilny z Isobus 11783 i można go łatwo zintegrować z dowolnym istniejącym systemem Isobus.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 02/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.