[ATR] Technika Müller-Elektronik

Müller Elektronik - Nowe funkcje terminali

Data publikacji:

Czołowy producent elektroniki dla rolnictwa dzięki nowym aplikacjom zwiększa funkcjonalność oferowanych terminali w zakresie techniki czujnikowej, technologii ISOBUS czy jazdy równoległej. Wśród nowości firmy Müller Elektronik jest m.in. podwójna antena z odbiornikami GPS, umożliwiająca precyzyjne prowadzenie ciągnika z bardzo małą prędkością.

Jedną z nowości rozszerzających zakres zastosowań terminali Müller Elektronik (ME) jest oprogramowanie Agricon, umożliwiające sterowanie czujnikami azotu Yara (Yara N-Sensor) oraz P3, dostarczanymi również przez firmę  Agricon (w Polsce obecną od roku 2008, od 2014 reprezentowaną przez spółkę BAG Precision Farming). Zamontowane na dachu ciągnika czujniki Yara odczytują zapotrzebowanie roślin na azot w czasie rzeczywistym, umożliwiając nawożenie zgodne z zasadami rolnictwa precyzyjnego.

Sterowanie bezpośrednie

Obecnie, po uprzednim wgraniu programu, czujnikami Yara N i P3 będą mogły sterować bezpośrednio terminale Müller ISOBUS Touch800 i Touch1200, które w ten sposób stały się standardowymi terminalami dla tych sensorów. Właścicielom urządzeń ME nie będzie już potrzebny osobny terminal do ich obsługi. Oprogramowanie, uwzględniające również ochronę niektórych roślin, jest dostępne zarówno dla nowych, jak i już użytkowanych terminali Touch800 i 1200. Klienci firmy otrzymają bezpośredni dostęp do wszystkich aplikacji do obsługi sensorów N i P3, w zakresie nawożenia azotowego w zbożach, kukurydzy, rzepaku, ziemniakach, zastosowania regulatorów wzrostu w zbożach i rzepaku, fungicydów w zbożach i rzepaku czy desykacji w ziemniakach.

Podwójna antena

Asortyment akcesoriów do automatycznych systemów kierowania Track-Leader Auto i Track-Leader Iso firmy ME uzupełniła nowa podwójna antena (Dual-Antenne) współpracująca z dwoma odbiornikami GNSS, umożliwiająca precyzyjne sterowanie ciągnikiem z dokładnością do +/-2 cm, przy ekstremalnie małej prędkości roboczej - już od 80 m/h. Do anteny firma oferuje odpowiedni uchwyt, który można łatwo zamontować na kabinach większości cięgników.

Inną nowością wśród akcesoriów jest modem Dual-SIM, dedykowany do wszystkich systemów sterowania firmy Müller Elektronik. Modem umożliwia równoczesne korzystanie z dwóch kart SIM, nawet różnych operatorów, co zapewnia lepszą dostępność sygnału korekcyjnego (RTK) przez sieci telefonii komórkowej.

Łatwiejsza praca
Coraz bardziej złożone maszyny i operacje łączące kilka funkcji wymagają coraz bardziej rozbudowanych programów. Znaczne usprawnienie w tym zakresie zapewnia nowa aplikacja Multi Control, będąca uzupełnieniem programu Isobus-Task Controll na terminale sterujące App&Go firmy ME. Multi Control ułatwia obsługę skomplikowanych maszyn i współpracuje z aplikacjami typu Multi Section Control czy Multi Product, zwiększającymi precyzję zabiegów i pozwalającymi uniknąć podwójnego nakładania czy zbyt małej lub za dużej dawki.

Kolejną innowacją jest Tramline-Management - asystent do automatycznego zakładania ścieżek przejazdowych, stanowiący rozszerzenie systemu jazdy równoległej Track-Leader. Aplikacja automatycznie wizualizuje na ekranie urządzenia Track-Leader wszystkie ścieżki, według wybranego schematu, jedynie pierwszą należy założyć „ręcznie”. Kierowca nie musi też wykonywać przejazdów jeden przy drugim, co pozwala znacznie ograniczyć manewry na uwrociach i ugniatanie gleby.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.