Aktualności

MRiRW - Polskie priorytety w zakresie polityki rolnej

Data publikacji:

Na posiedzeniu Rady Ministrów, które odbyło się 16 maja 2017 r., minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił polskie priorytety w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2020.

Jest to jedyna w pełni wspólnotowa, umocowana traktatowo polityka Unii Europejskiej, istotna nie tylko dla rolników i producentów żywności, ale także dla konsumentów. Szczegółowe propozycje rozwiązań dla WPR na lata 2021 -2018 przedstawi Komisja Europejska na przełomie 2017/2018 roku, najpierw w komunikacie, a następnie w projektach aktów prawnych.  Na ich podstawie o nowym kształcie WPR zadecydują rządy państw członkowskich oraz Parlament Europejski. 
Minister rolnictwa podkreślił, że dla Polski ważne jest, aby unijna polityka rolna po 2020 r. zapewniała równe warunki konkurencji na jednolitym rynku. Wsparcie udzielane rolnikom powinno być zgodne z zasadą równego traktowania obywateli Unii Europejskiej i nie powinno naruszać zasady niedyskryminacji między producentami wewnątrz Unii Europejskiej.  Jest oczywiste, że w trakcie dalszych prac na forum unijnym będą się pojawiać różne propozycje zmian WPR, dlatego w dokumencie określono kryteria, jakimi Polska będzie się kierować w ich ocenie. Nasze stanowisko  będzie też aktualizowane na kolejnych etapach unijnego procesu uzgadniania tej polityki. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.