[ATR] Technika Joskinwozy asenizacyjne

Modułowy wóz asenizacyjny Joskin Modulo 2

Data publikacji:
Modułowy wóz asenizacyjny Joskin Modulo 2

Personalizacja oferty jest kluczem do sukcesu sprzedaży wozu asenizacyjnego Modulo 2, tak że na świecie jeździ ich już kilka tysięcy sztuk. Firma Joskin dobrze poznała potrzeby rolników i korzystając ze standaryzowanych w produkcji modułów takich jak system pomp czy ramię ssące pozwala dziś każdemu klientowi na optymalny dla jego wymagań wybór konfiguracji.

Wóz asenizacyjny Modulo 2 o konstrukcji samonośnej jest dostępny z pojedynczą osią przy pojemności od 2,5 tys. do 11 tys. l oraz z podwójną osią i pojemnością od 8,4 tys. do 20 tys. l. Przykręcany układ jezdny, który jest standardem w wozach Modulo 2 to praktyczne rozwiązanie. W razie potrzeby można go przesuwać do przodu lub do tyłu, po to aby zoptymalizować rozkład obciążeń np. w przypadku modernizacji osprzętu rozlewającego. W wozach jednoosiowych układ jezdny przykręcany jest do kątowników zbiornika, w wersjach dwuosiowych zastosowano natomiast wózek typu Roll-Over Joskin, który wyróżnia się wznoszącą linią uciągu, osią obrotu i ergonomicznymi parabolicznymi piórami resorów, zapewniającymi większą zwrotność i komfort z maksymalnym ugięciem do aż 24 cm.

Wozy asenizacyjne Modulo 2 wyposażone są w rozwidlony dyszel, na którym zamontowany jest układ pompujący. Dla wersji z pompą próżniową, dyszel jest odwracalny, daje to możliwość zmiany konfiguracji wozu przechodząc z zaczepu górnego (+/-1 m od podłoża) na dolny (+/-50 cm od podłoża) i odwrotnie. Ważne jest, że proces ten nie wymaga wymiany dyszla, ponieważ obrót o 180° zachodzi wzdłuż osi poziomej. Tłumienie przenoszonych na dyszel drgań zapewniają resorowane zawieszenie lub silentblocki.

Samonośny jednolity zbiornik

Zbiornik w wozach Modulo 2 ma solidną lecz lekką budowę. Wykonany jest ze specjalnej stali HLE dodatkowo ocynkowanej ogniowo dwustronnie. Taka obróbka jest najlepszym sposobem trwałego zabezpieczenia stali przed rdzą, nie wymaga przy tym szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Grubość ścianek zbiornika wynosi 4 lub 5 mm w zależności od jego pojemności.

Zintegrowana kołyska pod zbiornikiem jest spawana automatycznie na całej długości, tworząc jednolitą konstrukcję nośną o wysokiej wytrzymałości. Jest to o tyle ważne, ponieważ na kołysce montowane są dyszel, układ jezdny oraz przygotowanie pod osprzęt rozlewający. Musi więc przenosić odpowiednio duże naprężenia trakcyjne. Po obu stronach beczki znajdują się też mocowania na węże.

Wóz asenizacyjny można wyposażyć w różne układy pompujące. Producent daje do wyboru pompę próżniową, system Garda będący połączeniem pompy próżniowej, odśrodkowej i działka rozlewającego oraz pompę ślimakową. Oprócz systemu pompowania przyszły użytkownik może zamówić specjalne wyposażenie takie jak moduł ramienia pompującego i opróżniającego: przednie ramię Jumbo lewe/prawe, dwuczłonowe ramię samonośne, wysięgnik tylny lub ramię wyładowcze, do tego system mieszania zintegrowany ze zbiornikiem z mieszadłem hydraulicznym lub pneumatycznym. Jak widać możliwości konfiguracyjnych jest bardzo dużo.

Osprzęt do nawożenia

Opcjonalnie wozy Modulo 2 można doposażyć też w tylną ramę, która nie tylko wzmacnia tył zbiornika podczas używania aplikatorów lub ramp, ale służy też jako wspornik do mocowania ewentualnego podnośnika. Takie wyposażenie rozszerza możliwości wozu w zakresie nawożenia gnojowicą za pomocą przyszłego osprzętu rozlewającego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.