Nowości

Mocne części Mandam

Data publikacji:

Elementy robocze pracujące w glebie należą do najszybciej zużywających się części maszyn uprawowych, zwłaszcza w coraz częściej występujących warunkach suszy. Mając to na względzie, firma Mandam już w standardzie oferuje podzespoły renomowanych dostawców z Włoch, Niemiec czy Austrii.

Chcąc jeszcze bardziej przygotować swoje maszyny do niekorzystnych warunków, producent z Gliwic wprowadził ostatnio opcjonalne części robocze o zwiększonej wytrzymałości.We współpracy ze swoimi dostawcami Mandam przygotował rozszerzoną gamę wzmocnionych elementów roboczych do najpopularniejszych maszyn, w tym kultywatorów, głęboszy czy bron talerzowych, które od tego sezonu są dostępne jako części zamienne.

Kultywatory i głębosze

Znajdujące zastosowanie zarówno w płytkiej uprawie ścierniska, jak i głębszej uprawie w technologii bezorkowej, kultywatory dłutowe Mandam można teraz wyposażyć w nowe, wzmocnione elementy robocze. Trzyrzędowy kultywator dłutowy TOP w miejsce standardowego dzioba może mieć zamontowany wzmocniony i bardziej agresywny dla gleby dziób H. W maszynie można również zainstalować dłutowe redlice dwustronne o szerokości 40 mm do głębokiej uprawy. Element ten jest montowany w miejsce dzioba i odkładnicy, z przeznaczeniem na bardzo suche tereny. Podobnie jak kultywator TOP, w dziób H oraz redlicę dłutową jedno- lub dwustronną o szerokości 40 mm może być też doposażony kultywator SPEC HD. Dodatkowo w ofercie jest też dziób wzmocniony węglikiem, montowany do grządzieli na dwa otwory. Z kolei kultywator KUN SUPER ma w standardzie zęby 70x12 z gęsiostopą 180 mm, ale za dopłatą można otrzymać szerszą gęsiostopę (200 mm) lub specjalną wzmacnianą redlicę prostą ALL X.

O opcjonalne elementy robocze rozszerzono także ofertę głęboszy, przydatnych m.in. do utrzymania wody w glebie. Uzbrojone dotychczas w stalowe redlice wąskie (105 mm) i szerokie (190 mm) głębosze MG/MGW można teraz wyposażyć również w hartowane redlice ze stali borowej (w tych samych wymiarach) oraz w redlice szerokie, odlewane z płytką węglikową. Napawane redlice pojawiły się też w ofercie pługa dłutowego GROT.

Brony i wały

Wzmocnione elementy robocze są także dostępne w bronach talerzowych Mandam. Zamiast standardowych talerzy o średnicy 560 lub 610 mm i grubości 5 mm brony można teraz wyposażyć w talerze o grubości zwiększonej do 6 mm.Oprócz tego maszyny z odlewanymi elementami roboczymi, takie jak wały cambridge MCB i brono-chwastownik HYBRO, opcjonalnie można obecnie uzbroić w elementy wzmocnione, odlewane z żeliwa sferoidalnego.Producent pomyślał także o wałach, również narażonych na szybsze zużycie w trudnych warunkach. Dlatego od tego roku wały pierścieniowe V-ring, T-ring i C-ring w standardowym wykonaniu mają koła wałów łączone ze sobą poprzez wzmocnione sprzęgła.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 11/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.