Aktualności

Młody Mechanik na Medal - Zwycięzca pojedzie na Euroskills

Data publikacji:

Po raz siódmy podczas targów Agro Show w Bednarach odbył się krajowy finał konkursu na najlepszego ucznia mechanizacji rolnictwa „Młody Mechanik na Medal”, organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W finałowych zmaganiach o tytuł najlepszego wzięło udział 10 uczestników spośród kilkuset startujących podczas pierwszego etapu konkursu, który obejmował rozwiązanie trzech testów online. Etap finałowy sprawdzał wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Uczniowie mieli do wykonania test oraz trzy zadania praktyczne, które dotyczyły techniki ochrony roślin, pomiaru średnicy kulki łożyska mikromierzem oraz rozpoznania części maszyn rolniczych. Po podsumowaniu punktów komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Czesława Rzeźnika z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyłoniła laureatów: I miejsce - Piotr Bryszak (ZSP w Poznaniu), II miejsce - Miłosz Augustyn (ZS nr 2 Rypin), III miejsce - Marek Więcek (ZSP nr 1 w Gnieźnie). Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe oraz dwutygodniowe praktyki/staż w całości finansowane przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w ustalonym zakładzie produkcyjnym lub serwisowym maszyn rolniczych. Dodatkowo przyznano nagrody dla szkół, z których pochodzą laureaci. W tym roku także po raz pierwszy zdobywcy trzech pierwszych miejsc rywalizować będą o możliwość startu i reprezentowania Polski w europejskim konkursie umiejętności zawodowych Euroskills 2020. – W przygotowaniu do konkursu pomagał mi nauczyciel ze szkoły. Moja wymarzona praca jest związana z branżą rolniczą, dlatego mam nadzieję, że udział w konkursie pomoże mi w przyszłości w zdobyciu pracy. Teraz będę się przygotowywał do międzynarodowych zawodów Euroskills. Chciałbym pojechać, ponieważ to duża szansa, atrakcja i przygoda – mówił zwycięzca Piotr Bryszak z klasy drugiej Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w ZSP w Poznaniu.
Jedną z nagród w konkursie „Młody Mechanik na Medal” była książka „Systemy agrotroniczne”, której wydawcą jest PIGMiUR. Pozycja ma stanowić niezbędne kompendium wiedzy nt. nowoczesnych systemów elektronicznych, telemetrycznych oraz dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.