[ATR] Gospodarka i rolnictwo MRiRW

Minister o inwestycjach na obszarach wiejskich

Data publikacji:

W Polsce coraz częściej obserwowane jest zjawisko wyprowadzania się z miast ludzi, którzy uzyskują dobry status materialny. Chcą oni mieszkać na terenach wiejskich. Dlatego coraz bardziej potrzebne są tam inwestycje infrastrukturalne.

– Żłobki czy przedszkola są na wsi bardzo potrzebne. Zapotrzebowanie na takie inwestycje wynika ze zmieniającego się modelu rodziny – powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Podczas wizyty w Odolionie k. Aleksandrowa Kujawskiego minister Ardanowski uczestniczył m.in. w otwarciu samorządowego, wiejskiego żłobka "Bursztynek". Placówka ta powstała dzięki wsparciu ze środków z programu "Maluch Plus".

Minister podkreślił, że powstawanie na wsi tego typu inwestycji to element nowego podejścia do obszarów wiejskich.

W  rozwoju wsi potrzebne są inwestycje w infrastrukturę zarówno twardą, jak i społeczną – zaznaczył minister.

 Przypomniał, że zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich i promowanie rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich to także cele Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło:MRiRW

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.