Technika

Miedema/APH Group - Ziemniaczane koryta

Data publikacji:

W szerokiej ofercie Grupy APH znaleźć można m.in. kompleksowe rozwiązania marki Miedema w zakresie mechanizacji pracy z ziemniakami. Takimi produktami są np. pojedyncze i podwójne przenośniki taśmowe serii MC.

Urządzenia wyposażone są w taśmę transportową w kształcie głębokiego koryta. To, w  połączeniu z bezstopniową regulacją prędkości przesuwu taśmy (w opcji) w zakresie od 20 do 72 m/min, pozwala uzyskać dużą przepustowość taśmociągu. Standardowo dostępne są dwie prędkości transportowe - 21 i 42 m/min.

Pędem po taśmie

W skład serii MC wchodzi sześć prostych w obsłudze maszyn osadzonych na szerokim i stabilnym podwoziu o otwartej konstrukcji. Cztery pojedyncze modele charakteryzują się długością w zakresie od 7,04 do 12,04 m, natomiast dwa podwójne oferują długość minimalną/maksymalną 8,4/13,4 m oraz 10,4/17,4 m.

Taśma transportująca ziemniaki o szerokości 80 cm wykonana jest z PVC, dzięki czemu jest wytrzymała a zarazem lekka. Posiada wbudowane skrobaki zapobiegające przyklejaniu się do niej ziemi czy błota. Długość taśmociągu w podwójnych przenośnikach regulowana jest ręcznie, natomiast w opcji istnieje możliwość elektrycznej regulacji. Standardowo wszystkie modele wyposażone są w system Start-Control, pozwalający na centralne uruchamianie i zatrzymywanie wszystkich połączonych maszyn.

Hala napełniona

Firma Miedema posiada w swojej ofercie również nowy pryzmownik z serii ML. Charakteryzujący się nowoczesnym wzornictwem ML 1980 oferuje wydajność ponad 150 t/h (wysokość pracy 5 m). Ziemniaki transportowane są na głębokiej taśmie w kształcie koryta o szerokości 80 cm, z prędkością 50 m/min.

Taśma transportowa napędzana jest silnikiem bębnowym, umiejscowionym na końcu głównej części ramy. Zapewnia to maksymalną przyczepność taśmy do powierzchni bębna silnika. Dodatkowo taśma leży swobodnie na rolkach nośnych powyżej ramy, co znacznie wpływa na zachowanie wysokiej jakości przemieszczającego się towaru. „Końcówka” przenośnika jest uchylna, co pozwala na większą elastyczność w czasie napełniania magazynów czy ciężarówek. Również tutaj podwozie o otwartej konstrukcji pozwala na łatwy dostęp do podzespołów, dzięki czemu maszynę można łatwo utrzymać w czystości.

Zaprogramowane do pracy

Modele z serii ML oferują długość 16, 19 i 22 m. Sterowanie funkcjami urządzeń odbywa się w wygodny sposób za pomocą przewodowego pilota, który opcjonalnie można zamienić na bezprzewodowy.

Pryzmowniki można zaprogramować według własnych potrzeb za pomocą trzech programów napełniania: Farmer, Comfort oraz Dynamic. Najbardziej innowacyjny według producenta jest program Dynamic przeznaczony do usypywania tarasów, który posiada opcję Top-Fill oraz „wirtualnych ścian”. Pierwsza pozwala m.in. na maksymalne wykorzystanie objętość hali, natomiast druga, na bazie wprowadzonych danych, pozwala przenośnikowi na odpowiednie operowanie wychyłem w prawo i w lewo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.