Działająca od 21 grudnia ub. roku spółka Metos Polska należy w całości do austriackiej firmy Pessl Instruments, założonej w roku 1984, której urządzenia i rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego są na rynku polskim oferowane już od 15 lat przez firmę Ekotronic i bardzo dobrze znane. Powołując spółkę Metos Polska, firma Pessl chce rozszerzyć i wzmocnić sieć dystrybucji, aby być bliżej klienta, szybciej reagować na jego potrzeby i oferować jeszcze lepszy serwis.
Urządzenia opanowane
Obejmujące zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, trzydniowe szkolenie pozwoliło zgłębić słuchaczom tajniki rolnictwa precyzyjnego, a także zdobyć gruntowną wiedzę na temat rozwiązań iMetos firmy Pessl. Gama produktów iMetos to szereg dobrze znanych urządzeń z dziedziny rolnictwa precyzyjnego, monitoringu upraw, badania i skanowania gleby. Głównym i kluczowym produktem, z którego firma słynie na całym świecie, są stacje meteorologiczne iMetos dla rolnictwa. Asortyment uzupełnia urządzenie do skanowania profilu i mapowania gleby iMetos FieldScan, urządzenie do monitorowania upraw za pomocą specjalnych kamer iMetos CropView (Złoty Medal na targach Fieragricola 2018), pułapki feromonowe na szkodniki z systemem kamer i przesyłu danych iMetos iScout oraz nowe mobilne laboratorium iMetos MobiLab do badania zawartości NKP w glebie.
Precyzyjneprzygotowanie
Podczas szkolenia, w którym wzięli udział pracownicy działów sprzedaży i serwisu, przedstawiciele kadry zarządzającej oraz właściciele firm omawiano nie tylko szczegóły techniczne oferowanych rozwiązań Metos, lecz także poruszano aspekty marketingowe i handlowe inteligentnego rolnictwa. Ułatwi to uruchomienie dedykowanych mu nowych działów w poszczególnych firmach, aby jak najlepiej przygotować ofertę do potrzeb rynku polskiego.
W otwartej dyskusji dokonano też przeglądu niektórych ważnych upraw sadowniczych, ogrodniczych i rolniczych w Polsce, takich jak jabłka, truskawki, warzywa, pszenica, rzepak, kukurydza czy buraki cukrowe, dla których Pessl ma przygotowane całe technologie uprawy, modele ochrony oraz urządzenia wspierające podejmowanie decyzji. Dostarczają one niezbędnej wiedzy, kiedy stosować zabiegi ochronne oraz kiedy i ile nawozić czy nawadniać, a także jak logistycznie zaplanować pracę w gospodarstwie, dysponując „on-line” precyzyjnymi bieżącymi danymi pogodowymi oraz lokalną prognozą na 7 i 14 dni.
SS
fot.firmowe